Reklama

Reklama

Rodzice obawiają się o bezpieczeństwo dzieci. Nowa droga tuż przy placu zabaw...

Opublikowano: pt, 17 cze 2022 08:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa budowy drogi, która połączy ze sobą osiedla Dolnośląskie i Okrzei. Nowa jezdnia wytyczona została w bliskiej odległości od placu zabaw. O bezpieczeństwo dzieci obawiają się rodzice...

Reklama

Nowa jezdnia, która będzie biegła od ulicy Kopeckiego w stronę osiedla Okrzei, ma poprawić komunikację w tej części miasta i odciążyć ulice Wojska Polskiego, Armii Krajowej czy Pileckiego. Droga została wytyczona przez grunty pomiędzy targowiskiem a Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową.  W ramach inwestycji powstanie jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, most na rzece Rakówce oraz obustronne chodników. Nowa droga będzie miała oświetlenie, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Prace na placu budowy znacznie wyprzedzają harmonogram i już widać zarys przyszłej jezdni, która biegnie obok kompleksu boisk i placu zabaw. Wytyczona droga oddalona jest zaledwie o kilkanaście metrów od placu zabaw, co budzi obawy rodziców. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo bawiących się na placu dzieci. 

- Dla mnie jest to niezrozumiałe, bo obok placu zabaw będziemy mieć ruchliwą ulicę i to dosłownie oddaloną zaledwie o kilka metrów. Przecież to jest niebezpieczne. Do tej pory mieliśmy tutaj ciszę i spokój, teraz będzie hałas i pędzące auta - mówi pani Marzena, która na plac zabaw często przychodzi z dziećmi. 

Jak do obaw mieszkańców odnosi się bełchatowski magistrat? Urząd zapewnia, że projektując drogę pomiędzy Okrzei i Dolnośląskim wzięto pod uwagę bliskie położenie kompleksu boisk i placu zabaw. 

- Trzeba zaznaczyć, że powstająca droga jest na wyższym poziomie niż teren, na którym znajduje się wspomniany plac zabaw i boiska, co samo w sobie jest już jednym z zabezpieczeń. Kolejnym będą barierki ochronne – planujemy je zamontować w okolicy przejścia dla pieszych. Teren będzie odpowiednio zabezpieczony - zapewnia Aleksandra Duda-Andrzejewska z bełchatowskiego magistratu. 

Według umowy droga powinna być gotowa najpóźniej we wrześniu 2023 roku. Koszt to ponad 5,7 mln zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy