Reklama

Reklama

Binków zamieni się w wielki plac budowy, szykują się utrudnienia. „Prosimy o wyrozumiałość”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Binków zamieni się w wielki plac budowy, szykują się utrudnienia. „Prosimy o wyrozumiałość” - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się remontem ulic na Binkowie. Roboty mogą potrwać nawet dwa lata. Prace jeszcze się nie rozpoczęły, wiceprezydent jednak już prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

Reklama

Stan ulicy Budryka od dawna jest tematem poruszanym przez mieszkańców, którzy apelują o remont nawierzchni. Droga jest dziurawa, a asfalt pofalowany. Skargi bełchatowian zostały wysłuchane. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na duży remont na Binkowie. Prace mogą potrwać nawet dwa lata, a swoim zakresem obejmą nie tylko główną osiedlową ulicę, ale też kilka innych mniejszych. 

Jak zapowiadają władze miasta, roboty mają być prowadzone etapowo, jednak ich zakres jest ogromny. Magistrat w najbliższym czasie ma przedstawić dokładny plan remontu. Kierowcom mają zostać zapewnione dodatkowe miejsca parkingowe, a wykonawca ma przygotować projekt organizacji ruchu. Może to być jednak spore wyzwanie, biorąc pod uwagę umiejscowienie Budryka i natężenie ruchu na głównej osiedlowej ulicy i liczbę miejsc parkingowych, jakie sie przy niej znajdują. Drogowcy jeszcze nie zaczęli działań, a urzędnicy już apelują do mieszkańców o wyrozumiałość.

- Przebudowa Budryka i siedmiu pozostałych ulic na osiedlu Binków to trudna inwestycja. Dlatego już dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystko po to, abyśmy mogli jeździć po bezpiecznych drogach i w komfortowych warunkach. Choćbyśmy bardzo chcieli, to niestety nie da się przeprowadzić takich prac bez drogowych utrudnień – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. 

Najwięcej pracy szykuje się na Budryka. W planie prac znalazła się przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Wykonane mają zostać odwodnienia oraz odtworzenie nawierzchni pasa drogowego. Ulicę oświetlą również nowe lampy. Roboty zaplanowano na odcinku od ulicy Staszica do Skaleniowej.

Oprócz remontu głównej drogi na Binkowie, prace będą również prowadzone na ulicach: Jurajskiej, Dolomitowej, Św. Kingi, Złotej, Rubinowej, a także na odcinku Jana Kiepury oraz na drodze, która jeszcze nie ma nazwy. Tutaj oprócz nowej nawierzchni przebudowane zostanie też uzbrojenie.

Wielki remont ulic na Binkowie ma kosztować w sumie 24 mln zł. Blisko 18 mln pochodzi ze środków rządowych tzw. Polskiego Ładu. Około 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy