Reklama

Reklama

Policja ostrzega przed tym alkoholem. Odnotowano liczne zatrucia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Poglądowe

Policja ostrzega przed tym alkoholem. Odnotowano liczne zatrucia  - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja ostrzega przed piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Do licznych sytuacji zatrucia metanolem doszło w woj. śląskim, pierwsze przypadki odnotowano też w Łódzkiem. Prawdopodobnie osoby te piły wcześniej denaturat...

Reklama

Ostrzeżenie w sprawie zatruć alkoholem metylowym wydała Państwowa Inspekcja Sanitarna, która poinformowała, że na terenie woj. śląskiego gwatownie wzrostła liczba ostrych zatruć metalonem, spowodowanych wypiciem najprawdopodobniej denaturatu. Pierwsze przypadki zatrucia odnotowano też w woj. łódzkim.

- Wspólnie ze Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym ostrzegamy przed lekkomyślnym piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia - informuje bełchatowska policja. 

Sanepid przestrzega, że metanol jest trucizną, która potrafi być śmiertelna. Od 4 do 15 ml (pół kieliszka wódki) alkoholu metylowego uszkadza nerw wzrokowy. Natomiast 30 mln (1 kieliszek wódki) to dawka śmiertelna. 

Objawy zatrucia alkoholem metylowym to m.in. bóle i zawroty głowy, przyspieszony oddech, nudności, wymioty, śilne bóle brzucha, światłowstęt i inne zaburzenia widzenia, przyspieszone bicie serca, senność i śpiączka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy