Reklama

Reklama

Mundurowi w sklepach i galeriach. Chodzi o obostrzenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Bełchatów

Mundurowi w sklepach i galeriach. Chodzi o obostrzenia - Zdjęcie główne

foto KPP Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci i strażnicy miejscy z Bełchatowa kontrolują sklepy i galerie handlowe. Chodzi o przestrzeganie obostrzeń przez mieszkańców.

Reklama

Służby mundurowe już od początku pandemii biorą udział w działaniach, których celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Każdego dnia, policjanci oraz strażnicy miejscy kontrolują, czy wprowadzone obostrzenia i nakazy są przestrzegane przez mieszkańców. Wobec osób, które ignorują reżim sanitarny wyciągane są konsekwencje w postaci mandatów.

- Obecnie pandemia przybiera na sile, koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Dlatego to czas, kiedy każdy z nas powinien wykazać się odpowiedzialnością i troską o bezpieczeństwo sanitarne. Znaczący wzrost liczby zakażeń i zgonów wywołanych pandemią koronawirusa wymusza podjęcie zdecydowanych i konsekwentnych działań zmierzających do zdyscyplinowania osób niestosujących się do wprowadzonych obostrzeń — informuje policja.

Właśnie przez rozwój czwartej fali, policjanci i strażnicy miejscy z Bełchatowa pojawili się sklepach i galeriach handlowych. Ich zadaniem jest w szczególności kontrolowanie przestrzegania obostrzeń. Funkcjonariusze pojawiać się będą wszędzie tam, gdzie gromadzą się duże skupiska osób, a w szczególności w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych i środkach transportu zbiorowego.

Przypominamy, że od 1 grudnia zmieniły się przepisy dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, w tym limity osób w obiektach. Według rozporządzenia obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych na siłowniach, w klubach i centrach fitness, muzeach. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy