Reklama

Reklama

Oszustwo na bełchatowskiej stacji paliw. Ponad 60 osób z zarzutami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Łódzka

Oszustwo na bełchatowskiej stacji paliw. Ponad 60 osób z zarzutami - Zdjęcie główne

foto Policja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ujawnione oszustwo na ponad 2 miliony złotych, ponad 60 osób z zarzutami i nawet kilka lat więzienia. Tak zakończyło się policyjne śledztwo dotyczące pracownicy jednej ze stacji benzynowych w Bełchatowie, która miała wystawiać „lewe” faktury VAT.

Reklama

Pracownica jednej ze stacji paliw w Bełchatowie usłyszała zarzuty. Według ustaleń śledczych, 46-latka wystawiała faktury VAT, które dokumentowały nierzeczywiste zakupy paliwa przez podmioty gospodarcze. Kobieta miała tworzyć dokumenty zbiorcze do których wpisywała paragony niezgodne ze stanem faktycznym.

- Następnie faktury te były ujmowane w składanych przez przedsiębiorców deklaracjach podatkowych, co skutkowało narażeniem na uszczuplenie podatkowe oraz nienależnym zwrotem podatków przez urzędy skarbowe na terenie województwa łódzkiego – przekazuje Adam Dembiński z zespołu prasowego KWP w Łodzi.

 

 

46-latka w związku ze swoimi działaniami usłyszała 117 zarzutów. Policjanci przedstawili również zarzuty ponad 60 innym osobom. Dotyczyły one m.in. posługiwania się nierzetelnymi fakturami, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i oszustwa.

- Straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły ponad 2 mln złotych. Na poczet przyszłych kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono składniki majątkowe podejrzanych o łącznej wartości blisko 3 mln złotych – dodaje Adam Dembiński.

Za takie przestępstwo przewidziana jest kara nawet 8 lat więzienia. Policyjne śledztwo w tej sprawie trwało od 2017 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy