Reklama

Reklama

Zapadła ważna decyzja w sprawie Bełchatowa. Dołożą do inwestycji ponad 20 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zapadła ważna decyzja w sprawie Bełchatowa.  Dołożą do inwestycji ponad 20 mln zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sejmik Województwa Łódzkiego przekaże dodatkowe 20 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi wkrótce planuje rozstrzygnięcie przetargu.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu najprawdopodbniej zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Jak poinformował Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, sejmik województwa zwiększył środki na realizację inwestycji o 20,6 mln zł.

- Aktualnie trwa procedura formalna przed ogłoszeniem wyboru oferty, co być może nastąpi w przyszłym tygodniu – mówi Marcin Nowicki.

Przypomnijmy, że inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, gdy inwestor otworzył oferty firm, które wystartowały w przetargu. Pierwotnie ZDW w Łodzi na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa planował wydać blisko 125 mln zł. Jednak oferty od wykonawców były znacznie wyższe. Najtańszą złożyło polsko-węgierskie konsorcjum na kwotę 145 mln zł, czyli i tak o 20 mln zł wyższą niż zaplanowano. Pozostałe oferty opiewały na 153 mln, 173 mln, 193 mln i 198 mln zł. Najwyższą kwotę zaproponowało polskie konsorcjum, które za budowę obwodnicy chciało niemal 210 mln zł. 

Wszystko wskazuje, że ZDW w Łodzi przetarg jednak rozstrzygnie, bo brakujące pieniądze na inwestycje zdecydowano się przyznać. Dodatkowa kwota świadczy o tym, że wykonawcą obwodnicy zostanie polsko-węgierskie konsorcjum.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy. Budowa drogi nie zakończy się więc w 2024 roku, jak pierwotnie deklarowano, a najpewniej w 2025 roku. 

Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie miała 8 kilometrów długości. Zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej, a dalej będzie prowadzić do skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego, skąd dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. W przyszłości planowane też jest połączenie z ulicami Staszica i  Przemysłową

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy