Reklama

Reklama

Czeka nas maraton niedziel handlowych? Rząd rozważa takie rozwiązanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Czeka nas maraton niedziel handlowych? Rząd rozważa takie rozwiązanie - Zdjęcie główne

Bełchatów: Niedziele handlowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rządową strategię walki z koronawirusem na najbliższe tygodnie. Poza ujednoliceniem ferii i otwarciem części sklepów w galeriach, niewykluczone, że w grudniu czeka nas "maraton niedziel handlowych". Kiedy zrobimy zakupy?

Reklama

Grudzień to okres świątecznego szaleństwa, którego nieodłączną częscią są wizyty w sklepach i galeriach handlowych. W tym roku zakupowe szaleństwo ograniczy panująca epidemia koronawirusa i wprowadzony z jej powodu reżim sanitarny. Okazuje się jednak, że chcąc rozładować kolejki klientów, rządzący rozważają wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej. Chodzi konkretnie o 6 grudnia. 

- Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rzeczywiście stoi na stanowisku, że zarówno ze względów zdrowotnych, bezpieczeństwa, ale i ze względów gospodarczych warto rozważyć, by przynajmniej niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową – mówił podczas konferencji Jarosław Gowin.

Wicepremier poinformował też, że prowadził w tym temacie konsultacje ze związkami zawodowymi, i dwa największe z nich (OPZZ i Forum Związków Zawodowych) zgadzają się, że dodatkowa niedziela handlowa na początku grudnia jest dobrym rozwiązaniem. Jarosław Gowin zaznaczył jednak, że potrzebny jest jeszcze czas na rozmowy z partnerami społecznymi.

Jeżeli rząd zdecyduje się na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej, będzie to oznaczać, że w grudniu czekają nas aż 3 takie dni. Wcześniej zapowiedziano, że 13 i 20 grudnia, również będziemy mogli wybrać się na zakupy. Ostateczne decyzje poznamy najpewniej jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy