Reklama

Reklama

Strażacy z Zelowa żegnają zasłużonego druha. Kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe?

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 14:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Smutne wieści płyną z Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie. W niedzielę, 6 grudnia zmarł zasłużony działacz LZS, człowiek oddany na rzecz Ochrony Przeciwpożarowej OSP, śp. Szczepan Krajda. Druh miał 66 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 12 grudnia o godzinie 13:00 w kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Łobudzicach.

Reklama

 

Szczepan Krajda w struktury Ochotniczej Straży Pożarnej wstąpił w 1965 roku i w czasie swojej służby wielokrotnie był wyróżniany odznaczeniami Związku OSP RP:

 • W 1972 roku odznaczenie Wzorowy Strażak
 • W 1978 r, Brązowy Krzyż Za Zasługi dla Pożarnictwa
 • W 1978 r, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • W 1983 r, Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • W 1987 r, Srebrny Krzyż Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • W 1990r, oraz 1998 r Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • W 1998 r Złoty Krzyż Za Zasługi Dla Pożarnictwa
 • W 2009 r Złoty Znak Związku OSP RP
 • W 2012 r Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa powiatu bełchatowskiego
 • W 2014 r Medal Honorowy Im. Bolesława Chomicza
 • W 2016 r Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa powiatu bełchatowskiego

Członkowie Miejsko - Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie o zmarłym koledze mówią, że był niezastąpiony. Szczepan Krajda przez kilka kadencji piastował funkcję wiceprezesa, a od dwóch lat Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP W Zelowie.

- Przez wszystkie lata bez chwili przerwy miał olbrzymi wkład w rozwój, włączenie do podziału bojowego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zakupy inwestycyjne m.in. rozbudowa strażnicy, dobudowanie garażu, zakupu samochodów strażackich oraz innych inwestycji pod względem prawnym oraz formalnym na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach – wspominają koledzy zmarłego druha.

Szczepan Krajda był też inicjatorem wielu wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych. Swoją pracą wspierał organizację jubileuszy strażackich, uczestniczył też w wielu akcjach strażacko – ratowniczych.

- Dużą zasługą, oraz cieszącą się popularnością w kraju jak i zagranicy był pomysł zorganizowania Otwartych Mistrzostwach Zelowa w Szachach, jak widać pomysł ten był strzałem w dziesiątkę. Świętej Pamięci Szczepan Krajda był inicjatorem, organizatorem oraz założycielem od samego początku tych Mistrzostw, obecnie przez sytuację epidemiologiczną nie udało się zorganizować corocznej edycji, która została zapoczątkowana w 1989 roku – mówią przyjaciele zmarłego.

Pogrzeb druha Szczepana Krajdy odbędzie się w kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Łobudzicach w sobotę, 12 grudnia o godzinie 13:00.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy