Reklama

Reklama

Bełchatów na ogólnopolskiej trasie debat. Komu mieszkańcy będą mogli zadać pytanie?

Opublikowano: pon, 30 wrz 2019 12:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w ten czwartek (3.10) bełchatowianie będą mieli okazje porozmawiać z kandydatami do Sejmu z okręgu 10. na tematy ekologii i ratowania środowiska. W Hotelu Sport odbędzie się debata organizowana przez WWF Polska oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, tytuł to "2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?". W ramach projektu odbywa się seria debat przedwyborczych w całej Polsce. W sumie dyskusje będą prowadzone w prawie 50 miastach.

Reklama

Zaplanowana na 3.10 debata przedwyborcza, to okazja, by dowiedzieć się jak kandydaci do Sejmu z różnych środowisk podchodzą do zagadnień związanych z ekologią i podejściem do środowiska naturalnego. Zdaniem organizatorów debaty, kryzysu ekologicznego nie można lekceważyć i to właśnie ten temat motywuje ich do publicznych rozmów.

-Tylko w ciągu ostatnich 70 lat, średnia temperatura w Polsce wzrosła o 1,7 stopnia Celsjusza, a ostatnie dekady były najcieplejszymi w historii pomiarów. Zarówno większa ilość, jak intensywność klęsk żywiołowych to efekt zmiany klimatu, która następuje, bo stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze jest najwyższe od milionów lat. Jeżeli nie zaczniemy działać systemowo, to liczba pogodowych ekstremów będzie rosła, a poziom mórz i oceanów wzrośnie o 2 metry i więcej, do końca tego stulecia – przekonuje WWF.

Co ciekawe, z danych przytoczonych przez fundację WWF Polska wynika, że Polacy chcą rozmawiać o klimacie. Jak informuje organizacja, sondaże IBRiS, przeprowadzone dla Rzeczpospolitej wskazują, że w kontekście zbliżających się wyborów, ochrona klimatu jest dla Polaków drugą najważniejszą kwestią, zaraz po służbie zdrowia.

Zaproszenia na debatę zostało rozesłane do kandydatów startujących z okręgu 10. Na chwilę obecną, organizatorzy nie potwierdzają jeszcze listy uczestników, którzy zjawią się na debacie. Wiemy jednak, że jako widownia przyjść może każdy, kto chciałby posłuchać o proponowanych rozwiązaniach w zakresie ochrony klimatu. Do dyskusji może włączyć się każdy obecny na sali. Start o godzinie 18:00, w czwartek, 3 października w Hotelu Sport w Bełchatowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  gość

  Pan Poseł Macierewicz przyjedzie z ochroną na koszt podatnika ? A czy Pani kandydatka Wysocka podjedzie służbowym autem ? a może zakręci przez Radomsko i przywiezie Panią Poseł ?

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Radek

   Panią poseł z Radomska wozi prezes elmenu auta parkują nie co dalej aby cielnny lud nie widział proponoju również wykaz nie tylko majątków posłów ale rodzina na swoim taki wykaz kto kogo i gdzie i czemu

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Probówka

  Podana jest zła godzina. Debata zaczyna się o 17:00.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Ja

  Czy będzie Greta? ????????????

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Adaś

   Nie. Kubiak będzie mówił, że katastrofa klimatyczna to ściema a węgiel jest dobry na sraczkę.