Reklama

Reklama

Wybierasz się z Bełchatowa do Piotrkowa? Tego dnia musisz się liczyć z utrudnieniami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA/Zdjęcie poglądowe

Wybierasz się z Bełchatowa do Piotrkowa? Tego dnia musisz się liczyć z utrudnieniami  - Zdjęcie główne

foto GDDKiA/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończył się kolejny etap prac na budowanym odcinku autostrady A1 między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie niezbędnych prób obciążeniowych na wiadukcie, a te wiążą się z utrudnieniami w ruchu na trasie Piotrków-Bełchatów. Na kiedy je zaplanowano?

Reklama

Prace na budowanym właśnie odcinku A1 między Piotrkowem a Tuszynem idą pełną parą i właśnie zakończył się kolejny ich etap. GDDKiA informuje jednak, że konieczne będzie wykonanie tzw. prób obciążeniowych południowego wiaduktu na DK74 na węźle Piotrków Trybunalski Południe (trasa Piotrków Trybunalski – Bełchatów).

W związku z zaplanowanymi na wtorek, 10 sierpnia próbami obciążeniowymi, GDDKiA zapowiada, że w obrębie całego węzła będą występować utrudnienia w ruchu.

- Próby będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 13.00 i w tym czasie ruch kilkakrotnie będzie wstrzymywany na czas 15 – 20 minut na kierunku Piotrków Trybunalski – Bełchatów (w obu kierunkach), a także na łącznicach dla kierunków: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i z Katowic do Bełchatowa – podaje Maciej Zalewski, specjalista ds. komunikacji GDDKiA.

Próby obciążeniowe składają się z dwóch etapów. Pierwszy, tzw. statyczny polega na tym, że na konstrukcję wjeżdża i zatrzymuje się tam określona ilość załadowanych ciężarówek. W drugim, dynamicznym etapie samochód ciężarowy przejeżdża przez wiadukt z określoną prędkością odpowiednią ilość razy. Nad wszystkim czuwają precyzyjne urządzenia, które sprawdzają liczne parametry zachowania się konstrukcji.

- Apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe wybór alternatywnej trasy przejazdu – informuje GDDKiA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy