Reklama

Reklama

Wybiorą nowych radnych w Bełchatowie. Głosowanie już w listopadzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Wybiorą nowych radnych w Bełchatowie. Głosowanie już w listopadzie - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już za kilka dni powołane zostaną komisje wyborcze, a kandydaci rozpoczną swoje kampanie w walce o mandat. Uczniowie z bełchatowskich szkół wybiorą swoich reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Reklama

Młodzieżowa Rada Miejska w Bełchatowie zostanie reaktywowana. Zdecydowali o tym rajcy podczas majowej sesji. Przed szkołami oraz kandydatami, którzy chcą powalczyć o mandat, jest jeszcze sporo pracy, a wybory zaplanowano już na listopad.

Do 8 października bełchatowskie szkoły mają czas na powołanie 3-osobowych komisji wyborczych w swoich placówkach. Kilka dni później, bo 12 października, uczniowie będą mogli zgłaszać swoje kandydatury — muszą to zrobić maksymalnie do 19 października. 

- Podobnie jak ma to miejsce w tradycyjnych wyborach, w szkołach sporządzone zostaną listy osób ubiegających się o poparcie kolegów. Społeczności szkolnej przedstawiony zostanie skład komisji wyborczej, a kandydaci będą mieć możliwość przeprowadzenia własnej kampanii - informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Wybory zaplanowano na 4 listopada. Uczniowie będą mogli głosować w godzinach od 09:00 do 13:00. Ci, którzy chcą oddać głos, muszą pamiętać o zabraniu ze sobą legitymacji szkolnej, będą bowiem musieli potwierdzić swoją tożsamość przed komisją wyborczą.

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wejdą uczniowie 7 i 8 klas podstawówek orazszkół ponadpodstawowych i zespołów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta.

- Każda z podstawówek może wyłonić jednego swojego przedstawiciela, szkoły ponadpodstawowe i zespoły szkół ponadpodstawowych po dwóch reprezentantów — zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy bełchatowskiego magistratu.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej potrwa dwa lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy