Reklama

Reklama

BTBS planuje budowę kolejnego bloku w Bełchatowie. Nowe mieszkania w centrum miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

BTBS planuje budowę kolejnego bloku w Bełchatowie. Nowe mieszkania w centrum miasta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę kolejnego bloku. Nowe mieszkania mają powstać w centrum miasta. Kiedy ruszą prace?

Reklama

Miejska spółka planuje budowę nowego bloku. Niewykluczone, że inwestycja mogłaby ruszyć już w przyszłym roku. BTBS rozpoczął już przygotowania do inwestycji. Pod budowę przezaczony jest teren w obrębie osiedla Łąkowa przy ul. Czaplinieckiej. Na działce ma stanąć jednoklatkowy blok z kilkudziesięcioma mieszkaniami. 

Spółka poinformowała, że rozpoczęty już został proces inwestycyjny. Na ten rok zaplanowano opracowanie koncepcji zagospodarowania działki, wykonanie projektu budowlanego wraz z pozwoleniami oraz opracowanie koncepcji finansowania inwestycji. 

Zanim jednak ruszy budowa bloku, musi dojść do rozbiórki dwóch starych blaszanych budynków, w jednym z nich mieścił się m.in. Monar. O wyburzenie starych "blaszaków" podczas ostatniej sesji został zapytany wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. 

- Podpisujemy umowę na projekt rozbiórki obydwóch budynków. Mamy nadzieję, że w perspektywie przełomu tego roku i przyszłego uda się tego dokonać. Jest pomysł, aby powstał tam blok TBS-u - powiedział Dariusz Matyśkiewicz. 

Przypomnijmy, że ostatni blok mieszkalny spółka BTBS oddała w 2020 roku na ulicy Chmielowskiego. Powstało w nim 39 mieszkań, a inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł z czego 1,6 mln zł dołożyło miasto. Blok stanął obok dwóch bliźniaczych budynków, które wybudowano w 2015 roku. 

Warto zauważyć, że planowana inwestycja w pobliżu osiedla Łąkowa będzie kolejnym budynkiem mieszkalnym w tej lokalizacji. W 2021 roku budowę bloku rozpoczął tam prywatny inwestor. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy