Reklama

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa na celowniku oszustów. „To było jawne naciąganie”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy Bełchatowa na celowniku oszustów. „To było jawne naciąganie” - Zdjęcie główne

Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie alarmuje, że ktoś podszywał się pod placówkę, próbując wyłudzić pieniądze od osób chcących pomóc zwierzętom. Sprawdź, czy nie zostałeś ofiarą naciągaczy.

Reklama

Oszuści znaleźli kolejny sposób na zdobycie pieniędzy. Tym razem ich ofiarami mogli paść bełchatowianinie i miłośnicy zwierząt sympatyzujący ze schroniskiem działającym w naszym mieście.

Na Facebooku pojawił się fałszywy profil noszący nazwę Schroniska Dla Zwierząt w Bełchatowie. Znacząco różnił się jednak od dotychczasowej strony placówki. Zamiast dobrze znanego, charakterystycznego, zielonego logo pojawiła się grafika przedstawiająca kota i psa. Jako zdjęcie w tle wykorzystano natomiast baner z numerem KRS fundacji oraz zachętą do oddania na nią 1% podatku.

Uwaga zobacz, jak wygląda strona naciągaczy.

Pracownicy bełchatowskiego schroniska zapewniają, że nie współpracują z taką organizacją i nie prowadzą zbiórek pieniędzy, a ich podopiecznym nie brakuje karmy. Sytuacja zwróciła uwagę czujnych bełchatowian, którzy dostali zaproszenia do grona znajomych od podejrzanego profilu.

- Bardzo szybko po pojawieniu się tego fałszywego profilu dostaliśmy dużo sygnałów, że ktoś się pod nas podszywa. Postanowiliśmy jak najszybciej ostrzec ludzi, bo to było jawne naciąganie – mówi Mariusz Półbrat, kierownik bełchatowskiego schroniska.

Profil po interwencji internautów i informacji schroniska o próbie oszustwa szybko zniknął z sieci. Jednak okazuje się, naciągacze nie ograniczyli swoich działań tylko do Bełchatowa. Jak dodaje Mariusz Półbrat, następnego dnia, o podobnym problemie poinformowało również schronisko Medor ze Zgierza. W tym przypadku na fałszywym koncie wykorzystane zostały identyczne grafiki.

Nie jest to również pierwsza taka sytuacja w historii bełchatowskiej placówki, jak wynika z relacji kierownika, jakiś czas temu młody chłopak założył stronę podszywającą się pod schronisko, ale sprawa szybko została rozwiązana, a próba oszustwa nie była dopracowana tak jak teraz. Dlatego warto zwracać uwagę na to, komu przekazujemy swoje pieniądze, nawet jeśli chcemy wesprzeć szczytny cel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy