Reklama

Reklama

Przez ponad rok sprzątali bełchatowskie lasy. Teraz chcą ''zapolować'' na tych, którzy śmiecą!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: facebook/Leszy Bełchatów

Przez ponad rok sprzątali bełchatowskie lasy. Teraz chcą ''zapolować'' na tych, którzy śmiecą!  - Zdjęcie główne

foto facebook/Leszy Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa miłośników czystych lasów Leszy Bełchatów już od ponad roku sprząta okoliczne tereny leśne. Potrzebują jednak pomocy w walce ze "śmieciarzami", dlatego planują zakup fotopułapek, które pozwolą złapać ich na gorącym uczynku. Ruszyła internetowa zbiórka.

Reklama

Leszy Bełchatów to nieformalna grupa miłośników czystych lasów, działająca na terenie powiatu bełchatowskiego od początku 2020 roku. Do tej pory udało im się wysprzątać niemal 600 hektarów terenów zielonych, zbierając przy tym ponad 160 metrów sześciennych śmieci.

- Przez cały ten czas rośliśmy w siłę: powiększały się nasze szeregi, do akcji włączały się lokalne organizacje, [...] Wierzymy, że wszystkie nasze działania przyczyniają się do ograniczenia skali zaśmiecania naszych lasów, ale chcielibyśmy wywrzeć także tzw. efekt mrożący – mówi Leszek Salomon z grupy Leszy Bełchatów.

Mają go wywołać 3 wysokiej jakości fotopułapki, dzięki którym Leszy będą w stanie nie tylko sprzątać, ale też chronić lasy.

- W ten sposób chcemy chronić obszary notorycznie i bezpardonowo zaśmiecane - szczególnie te, które z takim poświęceniem już sprzątaliśmy – czytamy w opisie zrzutki.

Fotopułapki, które planują kupić Leszy to koszt w sumie 3 300 zł. Wystartowali więc z internetową zbiórką i już udało się zebrać niemal 25 proc. potrzebnej kwoty. Jeśli chcecie wesprzeć miłośników czystych lasów z Bełchatowa, możecie to zrobić pod TYM linkiem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy