Reklama

Reklama

Trzecia fala koronawirusa w powiecie bełchatowskim. Czy możemy spodziewać się regionalnych obostrzeń?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Trzecia fala koronawirusa w powiecie bełchatowskim. Czy możemy spodziewać się regionalnych obostrzeń? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce znów odnotowano kilkanaście tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Minister Zdrowia mówi o trzeciej fali – czy kolejne województwa powinny spodziewać się lockdownu? Jak wygląda sytuacja epidemiczna w regionie?

Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w środę, 3 marca, w Polsce odnotowano 15 698 zakażeń koronawirusem. To o 3,5 tys. więcej niż tydzień temu i aż  o 7 tys. niż dwa tygodnie temu. Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski mówi, że za trzecią falę w największej mierze odpowiedzialna jest brytyjska mutacja SARS-CoV-2.

– Głównym powodem rozwoju trzeciej fali pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Jej udział w liczbie zakażeń bardzo dynamicznie rośnie – mówił Adam Niedzielski.

Jak wygląda sytuacja w powiecie bełchatowskim? W ciągu ostatniej doby koronawirusem zaraziło się tu 38 osób, czyli średnio 3,4 przypadków na 10 tys. mieszkańców. To zdecydowany wzrost w porówaniu chociażby z połową lutego, kiedy to w przeciągu 7 dni odnotowano 54 przypadki zakażeń – każdej doby przybywało więc około 8 pacjentów.

Z rządowych zapowiedzi wynika, że możemy spodziewać się dalszych, regionalnych obostrzeń, podobnych do tych, które obowiązują obecnie w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie wprowadzono lockdown, znany sprzed 12 lutego. Najgorzej sytuacja dalej wygląda właśnie w woj. warmińsko-mazurskim. Tam średnia dobowa wynosi niemal 80 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Nieco lepiej jest w woj. pomorskim - średnio, każdej doby przybywa tam średnio 60 pacjentów na 100 tys. osób oraz woj. mazowieckim gdzie każdego dnia odnotowuje się średnio 50 przypadków zakażeń koronawirusem (na 100 tys. osób).

W samym województwie łódzkim odnotowano dziś 960 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, średnia dobowa wynosi tu 38 przypadków. Czy możemy spodziewać się wprowadzenia ograniczeń, podobnych do tych obowiązujących w woj. warmińsko-mazurskim? Na to pytanie na chwilę obecną nie sposób odpowiedzieć – rząd nie wskazał bowiem jasnych wytycznych co do tego, ile zachorowań będzie krytyczną granicą, po przekroczeniu której wprowadzony zostanie lockdown w danym regionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy