Reklama

Reklama

Zachęca bełchatowian do protestu. Chodzi o ostatnie doniesienia z urzędów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zachęca bełchatowian do protestu. Chodzi o ostatnie doniesienia z urzędów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek, 22 listopada na placu Narutowicza w Bełchatowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Patryk Marjan zabrał głos w sprawie nadchodzących podwyżek dla samorządowców. Przedstawiciel stowarzyszenia Nowy Bełchatów zachęcał mieszkańców do protestów.

Reklama

Jeszcze w tym tygodniu, miejscy i powiatowi radni będą głosować nad uchwałą w sprawie wynagrodzeń dla prezydent Bełchatowa oraz starosty powiatu bełchatowskiego. O niemal dwukrotnej podwyżce, jaką mogą otrzymać samorządowcy, mówił podczas konferencji prasowaej Patryk Marjan.

- Chciałbym pochwalić lokalną koalicję PiS i Plus za przygotowanie bardzo skutecznych pakietów antyinflacyjnych dla siebie i swoich kolegów. Pakietów, za które będą musieli zapłacić mieszkańcy Bełchatowa i bełchatowscy przedsiębiorcy — mówił. Pani Prezydent założyła, że zasługuję na podwyżkę rzędu 9 tys. 700 zł. To maksymalna podwyżka, jaką zakłada prawo dla samorządowca tego szczebla. Jeśli ta podwyżka dojdzie do skutki, to pani Prezydent Mariola Czechowska będzie zarabiała więcej, niż premier Polski, Mateusz Morawiecki — dodał.

Patryk Marjan zaznaczył też, że na nadchodzącej sesji radni będą głosować również w sprawie podwyżek podatków, które dotkną zarówno mieszkańców, jak i bełchatowskich przedsiębiorców.

- Mieszkańcy Bełchatowa będą mieli prawie najwyższe stawki podatku od nieruchomości w Polsce, natomiast bełchatowscy przedsiębiorcy będą mieli najwyższe stawki podatków od nieruchomości, maksymalne, jakie przewiduje prawo. To, że jednego dnia samorządowcy uchwalą sobie podwyżki rzędu 10 tys. zł, a te podwyżki zostaną sfinansowane z pieniędzy mieszkańców i przedsiębiorców świadczy o tym, że tak naprawdę nie kryją się z tym, że mieszkańców i przedsiębiorców traktują jak frajerów do dojenia pieniędzy — mówił Patryk Marjan.

To jednak nie wszystko — w trakcie konferencji, Patryk Marjan zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców. Zachęcał bełchatowian do protestu, przeciwko — jak mówił — drastycznym podwyżkom dla samorządowców, za które zapłacą właśnie mieszkańcy Bełchatowa.

- Ja zachęcam wszystkich [...] aby protestowali, aby informowali o tym swoich znajomych, sąsiadów, żeby wywrzeć jak największą presję na to, by te skandaliczne podwyżki, ten skandaliczny skok na kasę Plusa i PiS-u nie doszedł do skutku. Wierzę, że uda się wywrzeć taką presję, że samorządowcy rakiem wycofają się z tych rozwiązań — mówił przedstawiciel stowarzyszenia Nowy Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy