Reklama

Reklama

Były komendant z Bełchatowa bohaterem. Karol Mielczarek w pojedynkę zatrzymał bandytów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Były komendant z Bełchatowa bohaterem. Karol Mielczarek w pojedynkę zatrzymał bandytów - Zdjęcie główne

Bełchatów: komendant bohaterem | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek, 10 listopada Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie, Karol Mielczarek, który jeszcze w ubiegłym roku piastował stanowisko komendanta w Bełchatowie, w pojedynkę zatrzymał sprawców pobicia.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 10 listopada około godziny 21:00 na ul. Tysiąclecia w Radomsku. Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie, który  znajdował się w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawców pobicia.

Jak podają policjanci, 35 – letni mieszkaniec Radomska został zaczepiony przez trzech mężczyzn, w pewnym momencie jeden z nich podszedł do niego i uderzył go pięścią w twarz. Mężczyzna zaczął uciekać, a agresorzy ruszyli za nim w pościg. Jeden z nich dogonił i przewrócił poszkodowanego na ziemie – następnie cała trójka zaczęła go kopać po głowie i całym ciele.

Całe zdarzenie widział insp. Karol Mielczarek, obecnie komendant pajęczańskiej policji, który w tym czasie przejeżdżał ul. Tysiąclecia. Natychmiast zatrzymał swój samochód i rozpoczął interwencję. Po uwolnieniu poszkodowanego od napastników, funkcjonariusz użył trytytki, by unieruchomić ręce pierwszego ze sprawców. Po chwili udało mu się zatrzymać drugiego z mężczyzn, który stawiał czynny opór i chciał uciec z miejsca zdarzenia – nie poradził sobie z mundurowym i również został zatrzymany i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Ostani z agresorów został zatrzymany dopiero następnego dnia.

- Zatrzymani sprawcy to dwaj bracia w wieku 29 i 21 lat. Trzeci sprawca został zatrzymany następnego dnia i okazał się nim być 19-letni mieszkaniec Radomska. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Przypomnijmy, że Karol Mielczarek jeszcze w zeszłym roku piastował stanowisko komendanta w KPP Bełchatów. W listopadzie został przeniesiony do Pajęczna, gdzie pracuje do dziś. Jego miejsce od tego czasu zajmuje komendant z KPP Pajęczno - insp. Grzegorz Czubakowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE