Reklama

Reklama

Proboszcz zdecydował, że kolęda odbędzie się mimo pandemii. Co na to wierni z Bełchatowa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Proboszcz zdecydował, że kolęda odbędzie się mimo pandemii. Co na to wierni z Bełchatowa?  - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Księża z parafii na ulicy Kościuszki zdecydowali, że złożą wizytę duszpasterską chętnym wiernym. Spotkało się to z ciepłym przyjęciem bełchatowian – mieszkańcy poprosili nawet o nadprogramowe wizyty.

Reklama

W wielu parafiach tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały przełożone lub odbywały się w innej formie – jak chociażby w kościele os. Dolnośląskim, gdzie zorganizowane były nabożeństwa dedykowane dla mieszkańców konkretnych bloków czy ulic. Inne podejście zademonstrowali księża z parafii pw. Narodzenia NMP na ul. Kościuszki, którzy postanowili jednak odwiedzić chętnych wiernych.

Okazuje się, że bełchatowianie bardzo ciepło przyjęli pomysł pandemicznej wizyty duszpasterskiej i chętnie spotykali się z duchownymi we własnych domach. Pojawiły się też osoby, które poprosiły o "nadprogramowe" wizyty.

- Zazwyczaj odwiedzaliśmy tylko mieszkańców domków jednorodzinnych, jednak w tym roku przyszedł do nas mężczyzna z listą mieszkańców jednego z bloków, którzy wyrazili chęć przyjęcia księdza – mówi proboszcz parafii farnej, ks. Zbigniew Zgoda. - Oczywiście odwiedzimy i tych wiernych – dodaje.

W Bełchatowie parafia przy ul. Kościuszki jest na chwilę obecną jedyną, w której księża zdecydowali się odwiedzić mieszkańców z wizytą duszpasterską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy