Reklama

Reklama

Kolęda 2021 w Bełchatowie. Kiedy księża odwiedzą wiernych?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Kolęda 2021 w Bełchatowie. Kiedy księża odwiedzą wiernych? - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne święta Bożego Narodzenia już za nami. Jak co roku, księża z parafii w Bełchatowie w okresie poświątecznym planują wizyty duszpasterskie zwane kolędą — kolejny raz przeszkodą jest jednak pandemia. Jak będą wyglądały kolędy na poszczególnych osiedlach?

Reklama

Księża w poszczególnych bełchatowskich zdecydowali już, jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda. W związku z pandemią duchowni postanowili zastosować różne rozwiązania. W jaki sposób zaplanowano wizyty duszpasterskie na osiedlach w Bełchatowie?

Kolęda na os. Dolnośląskim w Bełchatowie

Księża z parafii na os. Dolnośląskim odwiedziny w domach wiernych rozpoczęli we wtorek, 28 grudnia. Tego dnia duchowni zapukali do drzwi mieszkańców bloków 101, 102, 103 oraz 104. Kolęda będzie tu prowadzona do piątku, 31 grudnia — plan wygląda następująco:

29.12.2021 Środa

105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 113, 114, 115, 116

30.12.2021 Czwartek

Blok 112, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 128

31.12.2021 Piątek (tylko rano o 9:00)

ul. Lipowa, Graniczna, Kukuczki, Sercańska, Braci Śniadeckich, Rutkiewicz, Kusocińskiego, Marusarzówny, Malinowskiego, Łasaka, Sidły, Stamma, Królaka, Wojska Polskiego, Edwardów + Apteka, Keetlinga, Zagłoby, Wołodyjowskiego, Kmicica, Skrzetuskiego, Juranda.

- Ze względu na pandemię, jako wasi duszpasterze, prosimy, abyście czuli się wolni w podejmowaniu decyzji o przyjmowaniu księdza. Nie będzie to miało wpływu na nasze relacje. Dla tych, którzy zrezygnują z przyjęcia księdza mamy zaproszenie na najbliższą sobotę. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w Waszej intencji. Będzie również możliwość otrzymania obrazka kolędowego — dodają księża z parafii.

Parafia na os. Przytorze — jak zaplanowano kolędę?

Księża z parafii na os. Przytorze również zdecydowali się rozpocząć wizyty duszpasterskie we wtorek, 28 grudnia. Tego dnia duchowni pojawią się w domach mieszkańców ul. Wojska Polskiego oraz Wyszyńskiego 4 i 6. Zaznaczają, że przed odwiedzinami, do mieszkańców zapukają ministranci z zapytaniem, czy przyjmują oni księdza.

- Brak wyraźnej deklaracji na zapytanie ministrantów bądź bezpośrednio do kapłana w dzień kolędy będzie dla nas oznaczało, że w danym domu mieszkańcy nie życzą sobie wizyty księdza — dodają duchowni.

W środę duchowni odwiedzą wiernych z ul. Energetyków 2,4 oraz 6. Z kolei w czwartek zapukają do mieszkań pod numerami 8, 10 i 12.

Kolęda w parafii farnej przy ul. Kościuszki

Wizyty duszpasterskie w parafii przy ul. Kościuszki rozpoczęły się już w poniedziałek 27 grudnia i potrwają do najbliższego piątku. W najbliższych dniach na odwiedziny księdza powinni przygotować się wierni z miejscowości Zawada — tam duchowni pojawią się w środę oraz czwartek. Z kolei w piątek, księża odwiedzą parafian z ul. Pabianickiej.

Parafia na os. Binków — kiedy księża odwiedzą wiernych?

W tym przypadku księża zdecydowali się zrezygnować z tradycyjnej kolędy z uwagi na pandemię. Mieszkańcy mogą jednak sami zgłosić się do parafii i zaprosić duchownego do mieszkania.

- Taka decyzja została podjęta wspólnie z Radą Parafialną. Będzie jednak możliwość zaproszenia kapłana do domu przez rodziny, które chciałyby się spotkać, poświęcić np. nowe mieszkanie czy dom, porozmawiać, albo też po prostu odbyć "kolędę" w formie tradycyjnej — informują księża.

Duchowni zapraszają też na msze św., wspólne kolędowanie i modlitwę z błogosławieństwem kolędowym. Msze św. o godz. 17:30 odprawiane będą w intencji rodzin z wyznaczonych tego dnia ulic i bloków.

Kolęda 2021 w Bełchatowie. Wizyty duszpasterskie w parafii na ul. Czyżewskiego

Księża z parafii na ul. Czyżewskiego nie planują w tym roku wizyt w domach wiernych. Parafian zapraszają na spotkania duszpastersko-kolędowe, które rozpoczną się po nowym roku. Więcej szczegółów duchowni podadzą w najbliższą niedzielę, 2 stycznia.

Kolęda w parafii w Grocholicach

Księża z parafii w Grocholicach wizyty duszpasterskie rozpoczęli we wtorek, 28 grudnia Zaznaczają, że duchowni odwiedzą wszystkich, którzy zechcą ich przyjąć. Dodają przy tym, że osoby chore lub obawiające się o swoje zdrowie, mogą poprosić o wizytę w innym terminie.

Kolęda w Bełchatowie 2021. Parafia na os. Olsztyńskim przekłada wizyty

Duchowni z parafii na os. Olsztyńskim z uwagi na pandemię zdecydowali się przełożyć tegoroczne wizyty duszpasterskie na okres wielkanocny.

- Wizyta Duszpasterska zwana kolędą w naszej parafii będzie miała miejsce w okresie wielkanocnym, jeśli pozwolą na to okoliczności. Istotą tego wydarzenia jest spotkanie z rodziną w domu, wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa, dzięki której możemy się bliżej poznać, posłuchać siebie i otworzyć się na dar odpowiedzialności za dobro naszej wspólnoty parafialne — informują duchowni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy