Reklama

Reklama

Jak wyglądają zarobki urzędników w najbogatszej gminie w Polsce? Kwoty mogą zaskoczyć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wyglądają zarobki urzędników w najbogatszej gminie w Polsce? Kwoty mogą zaskoczyć - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kleszczów pozostaje najbogatszą gminą w Polsce — postanowiliśmy zapytać, jak kształtują się zarobki pracujących tam urzędników. Ile zarabia się w Urzędzie Gminy Kleszczów i jak wypadają wynagrodzenia, w porównaniu do bełchatowskiego urzędu gminy?

Reklama

W ostatnim czasie głośno było o zarobkach samorządowców, a to za sprawą przegłosowanych w listopadzie, niemal stuprocentowych podwyżkach dla prezydentów, wójtów czy starostów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak kształtują się zarobki urzędników w najbogatszej gminie w Polsce i jak wypadają w porównaniu z wynagrodzeniami na podobnych stanowiskach w Bełchatowie.

Jak podaje Jerzy Strachocki, w kleszczowskim urzędzie gminy nie ma osób, które zarabiają najniższą krajową (3010 zł brutto). Okazuje się jednak, że minimalne wynagrodzenie jest niewiele większe i utrzymuje się na poziomie 3100 zł brutto. Najwyższa pensja miesięczna wynosi z kolei 14 tys. 350 zł. brutto.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że największą pensją w Urzędzie Gminy Kleszczów może pochwalić się wójt. Jego miesięczne wynagrodzenie utrzymuje się obecnie na poziomie 19.060 zł (brutto).

Zarobki w urzędach. Jakie wynagrodzenie w Bełchatowie?

Jak w porównaniu z najbogatszą gminą w Polsce wypada bełchatowski urząd? Jak podaje..., najniższa pensja w Urzędzie Gminy Bełchatów wynosi 3 010 zł, z kolei największe wynagrodzenie pobierane przez urzędnika to kwota 4 930 zł.

Zarobki "szeregowych" urzędników odbiegają jednak od wynagrodzeń, jakie wpływają na konta kadry kierowniczej placówki. W tym przypadku mówimy o kwotach z przedziału od 5 200 zł do 6 800 (brutto). Do tego należy doliczyć dodatek funkcyjny — między 1 100, a 2 000 zł.

Największe wynagrodzenie w Urzędzie Gminy Bełchatów pobiera wójt — jego pensja zasadnicza utrzymuje się na poziomo 9 500 zł. Dodatkowo otrzymuje on dodatek funkcyjny w kwocie 3 150 zł oraz dodatek specjalny (3 795 zł), a także tzw. stażowe. Wszystkie kwoty są wartościami brutto. W sumie więc na konto wójta gminy Bełchatów wpływa każdego miesiąca 16 455, do tego należy doliczyć stażowe, w wysokości 1% od wynagrodzenia zasadniczego za każdy przepracowany rok, jednak nie więcej niż 20%.

Podobnie jak w Kleszczowie, w ubiegłym roku bełchatowscy urzędnicy otrzymali podwyżki, te są zaplanowane również na 2022.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy