Reklama

Reklama

Niedługo pojedziemy pociągiem z Piotrkowa do Bełchatowa. Bilety są już w sprzedaży

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niedługo pojedziemy pociągiem z Piotrkowa do Bełchatowa. Bilety są już w sprzedaży - Zdjęcie główne

Poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w kwietniu, za sprawą lokalnych pasjonatów kolei, zorganizowana zostanie wycieczka pociągiem specjalnym z Piotrkowa do Bełchatowa. Przejazd odbędzie się po niedostępnej dla składów osobowych linii nr 24, a pierwsi chętni już kupili bilety na wydarzenie. W sprzedaży wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Reklama

O akcji organizowanej przez bełchatowskich pasjonatów kolei informowaliśmy w listopadzie. Wówczas szukali chętnych na przejazd po niedostępnej dla składów osobowych linii kolejowej nr 24. Przedsięwzięcie było jeszcze w fazie planów, a realizacja zależała od ilości chętnych.

Teraz wiadomo już, że pociąg specjalny wyruszy z Piotrkowa do Bełchatowa 14 kwietnia tego roku, a do sprzedaży trafiły już bilety. Za sprawą administratorów strony „Pociąg Do Bełchatowa” przejazd opłaciło już 41 osób. Jednak ci, którzy nie zdążyli kupić biletów, wciąż mogą to zrobić. Są one dostępne na stronie przewoźnika, który zajmuje się organizacją całego przejazdu i podstawia pociąg.

Wydarzenie jest nie lada gratką dla pasjonatów kolei. Pokazał to podobny przejazd, zorganizowany w 2021 roku, który cieszył się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców regionu. Podobnie jak wtedy, również tym razem „Przebiśnieg” wyruszy z dworca PKP w Piotrkowie, a następnie przejedzie przez Bełchatów aż do Rogowca. Następnie skład wróci tą samą trasą do Piotrkowa.

Niestety ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury podróżni nie będą mieli możliwości wysiadania na poszczególnych przystankach.

Warto również dodać, że to właśnie linia nr 24 zakwalifikowała się do Programu Kolej Plus. Projekt zakłada przebudowę linii kolejowej między Piotrkowem i Bełchatowem, a także dobudowanie nowego odcinka do strefy przemysłowej w gminie Kleszczów. W ramach prac zmiany zajdą również na dworcu w Piotrkowie. Według planów inwestycja ma zakończyć się w 2028 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy