Reklama

Reklama

Powiatowy lekarz ostrzega bełchatowian przed wirusem. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiatowy lekarz ostrzega bełchatowian przed wirusem. Na co trzeba zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

Poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowski magistrat przekazał apel Powiatowego Lekarza Weterynarii, który ostrzega i prosi bełchatowian o zachowanie szczególnej uwagi. Jest to związane z pojawiającymi się na terenie kraju ogniskami ptasiej grypy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Reklama

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy dzikie ptaki odbywają swoje migracje, które mogą wiązać się z przenoszeniem przez zwierzęta wielu chorób. Jedną z nich jest ptasia grypa. W tym roku, na terenie Polski stwierdzono już 35 jej ognisk.

W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii zwraca się do bełchatowian z przypomnieniem o konieczności monitorowania dzikich ptaków. Mieszkańcy miasta powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na gatunki z rzędu blaszkodziobych, siewkowych, szponiastych i krukowatych.

W przypadku zauważenia skupisk padłych zwierząt należy zgłosić takie sytuacje do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bełchatowie przy ul. Piłsudskiego lub zadzwonić pod numer 44 635 09 53. Jak podkreślono, może to przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia ptasiej grypy na terenie powiatu bełchatowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy