Reklama

Reklama

Spacer bez maseczki i obaw o mandat? W tych miejscach w Bełchatowie to możliwe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Spacer bez maseczki i obaw o mandat? W tych miejscach w Bełchatowie to możliwe - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bełchatowie są miejsca, gdzie mimo obowiązujących obostrzeń, możemy spacerować bez maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem, ust i nosa nie trzeba zakrywać m.in. w parkach czy ogrodach. W tych miejscach nie musimy obawiać się mandatu.

Reklama

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej towarzyszy nam już od wielu miesięcy. W ostatnim czasie dało się też zaobserwować wzmożone działania policji wobec osób, które nie dopełniają tego obowiązku.

W rządowym rozporządzeniu wskazane są jednak miejsca, w których możemy spacerować bez maseczki na twarzy. Są to lasy, parki, zieleńce, ogrody botaniczne, ogrody zabytkowe, rodzinne ogródki działkowe, a także plaże – gdzie znajdziemy je w Bełchatowie?

Najbardziej rozpoznawalnymi parkami w Bełchatowie wydają się tzw. Olszak — czyli zabytkowy park przy ul. Hellwiga położony nad Rakówką, a także Park 1000-lecia, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulicy Lipowej z al. Wyszyńskiego. Miejsc, gdzie nie musimy zakrywać twarzy, jest jednak więcej, a są to:

  • Park im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego na os. Dolnośląskim.
  • Park im. prof. Juliana Samujłły na Binkowie.
  • Park przy ul. Częstochowskiej w Grocholicach.
Do listy należy też dopisać Zieleniec przy ul. Witosa, zrewitalizowane niedawno tereny zielone nad Rakówką oraz zlokalizowaną na os. Budowlanych miejską plażę. Co ciekawe, na oficjalnej stronie magistratu, jako park określony jest również teren przy Placu Wolności — wszystko wskazuje więc na to, że i tam możemy spacerować bez przymusu zakrywania ust i nosa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy