Reklama

Reklama

Ruszył zwycięski projekt budżetu obywatelskiego województwa. Skorzystają przedszkolaki z Bełchatowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ruszył zwycięski projekt budżetu obywatelskiego województwa. Skorzystają przedszkolaki z Bełchatowa - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzieci z niemal wszystkich bełchatowskich przedszkoli mogą już korzystać z zajęć rehabilitacyjnych prowadzonych przez profesjonalnego fizjoterapeutę. Program "Świadomi rodzice. Zdrowe dzieci" realizowany jest dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego "Łódzkie na PLUS" na rok 2021.

Reklama

Problem związany z wadami postawy dotyczy dziś bardzo szerokiego grona dzieci. Szacunkowe dane wskazują, że może chodzić o nawet około 80 proc. najmłodszych. Co gorsza, mogą one skutkować poważnymi problemami w dorosłym życiu.

Podobnie jak w przypadku innych chorób, najważniejsze jest wczesne wykrywanie, a jeśli to możliwe zapobieganie powstawaniu wad postawy. Pomóc ma w tym zorganizowana w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego akcja "Świadomi rodzice. Zdrowe dzieci", która już od początku września realizowana jest w większości placówek przedszkolnych w Bełchatowie i Klukach. Był to jeden z ponad 300 projektów, zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego "Łódzkie na PLUS". Jednocześnie, jest to inicjatywa, którą dzięki głosom mieszkańców udało się zrealizować. 

- Projekt ma na celu przeprowadzenie gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym zadaniem zajęć jest niedopuszczenie do powstawania wad postawy, poprawa sprawności fizycznej oraz zachęcanie do aktywności jako doskonałego środka rehabilitacji ruchowej — mówi Artur Morawiec, członek zarządu stowarzyszenia PLUS Bełchatów, które zgłosiło projekt.

W ramach zadnia zorganizowane zostaną zajęcia rehabilitacyjne dla grup liczących maksymalnie 15 osób. Przewiduje się, że każda z nich odbędzie około dziesięciu godzinnych spotkań. Zajęcia obejmą w sumie 10 grup przedszkolaków z placówek w Bełchatowie oraz Klukach. Koszt jego realizacji to 15 tys. zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy