Reklama

Reklama

Zdecydowali o pieniądzach dla nauczycieli z bełchatowskich szkół. Na jakie dodatki mogą liczyć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zdecydowali o pieniądzach dla nauczycieli z bełchatowskich szkół. Na jakie dodatki mogą liczyć? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni zdecydowali o podniesieniu stawek dodatków dla nauczycieli w szkołach prowadzonych przez miasto Bełchatów. Chodzi m.in. o dodatki funkcyjne i motywacje, a także wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy bełchatowskich szkół?

Reklama

Uchwała podjęta przez radnych podczas ostatniej sesji określa wysokość stawek i szczegółowe warunki, w jakich przyznawane są dodatki do wynagrodzenia zasadniczego, a także sposób obliczania i wypłacania dodatkowych pieniędzy za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa.

Podjęta uchwała postanowiła zwiększyć wysokość maksymalnej kwoty dodatku motywacyjnego w przypadku nauczycieli do kwoty 720 zł (obecnie 420 zł), dyrektorów do kwoty 2 tys. zł (obecnie 720 zł), a wicedyrektorów do 1,1 tys. zł (obecnie 420 zł). Jak informuje miasto, dodatki dla nauczycieli mają być przyznawane w ramach puli środków zagwarantowanych w planach finansowych poszczególnych jednostek.

- Zaproponowane rozwiązania umożliwią większe zróżnicowanie dodatku motywacyjnego, wzmocnienie roli tego dodatku w docenianiu pracy rzetelnych, wyróżniających się nauczycieli – informuje miasto.

Uchwała ustala też nowe granice stawek dodatków funkcyjnych, dla osób, którym powierzono stanowiska kierownicze. Dyrektor przedszkola będzie mógł otrzymać dodatek w granicach od 800 zł do 1,4 tys. zł (obecnie 200 – 700 zł), dyrektor szkoły od 1 tys. zł do 2,2 tys. zł (obecnie od 260 zł do 1 tys. zł), wicedyrektor od 700 zł do 900 zł (obecnie od 200 zł do 500 zł). Dodatki za inne stanowisko kierownicze, w tym kierownika świetlicy szkolnej od 200 zł do 400 zł (obecnie od 80 zł do 150 zł).

Radni przegłosowali również stawki dodatków funkcyjnych dla wychowawców klasy czy też nauczyciela opiekującego się oddziałem przedszkolnym. Po zmianie będzie to 330 zł (obecnie 300 zł). W przypadku opiekuna stażu zamiast 50 zł dodatek wyniesie 100 zł.

- W obecnym projekcie utrzymane zostały dotychczasowe uregulowania dotyczące dodatku za wysługę lat i dodatku za warunki pracy oraz zasady dotyczące obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Uchwała w odniesieniu do dodatku za warunki pracy proponuje dodatek w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela za każdą godzinę zajęć realizowanych w tych warunkach.

Natomiast w przypadku wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa zaproponowano, aby za jedną taką godzinę ustalić je jako iloraz stawki pensji zasadniczej nauczyciela (łącznie z dodatkiem za warunki pracy) przez miesięczną liczę godzin, która ustalana jest jako iloczyn tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy