Reklama

Reklama

Podczas świąt będzie obowiązywać dyspensa? Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera głos

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Podczas świąt będzie obowiązywać dyspensa? Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera głos - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Arcybiskup Grzegorz Ryś wydał kolejną, trzecią już dyspensę na uczestnictwo w nabożeństwach. Decyzja jest oczywiście podyktowana troską o bezpieczeństwo wiernych w dobie pandemii. Katolicy podlegający pod archidiecezję łódzką nie mają obowiązku brania udziału we Mszach Św. do 27 grudnia – czyli również w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Reklama

Metropolita łódzki, Grzegorz Ryś zadecydował o kolejnej dyspensie – po raz pierwszy miało to miejsce w połowie października. Teraz, mimo tego, że od kilku dni obserwujemy znaczący spadek dobowych zakażeń, arcybiskup zdecydował się na ogłoszenie kolejnej, trzeciej dyspensy dla wiernych.

W ogłoszeniu, które pojawiło się na stronie archidiecezji czytamy, że dyspensa będzie obowiązywać do 27 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że będzie w mocy również w ważnym dla katolików okresie świąt Bożego Narodzenia.

Abp. Grzegorz Ryś zachęcał, by wierni nie gromadzili się w świątyniach, a na Msze Św. przychodzili w dni powszednie "z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski i wszystkich przepisów sanitarnych". Zaznaczał też, że w tym trudnym okresie ważzne jest by trwać w rodzinnej i osobistej modliwie, a ze wspólnotą Kościoła łączyć się poprzez transmisje radiowe i telewizyjne.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy