Reklama

Reklama

Dramatyczny apel. Dzieci z Bełchatowa szukają rodziny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dramatyczny apel. Dzieci z Bełchatowa szukają rodziny - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie zmaga się z coraz większymi problemami. Dramatycznie brakuje rodzin zastępczych. W związku z tym instytucja wydała ważny apel, za jego pośrednictwem pilnie poszukiwane są osoby, które mógłby zaopiekować się trójką dzieci.

Reklama

Apel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie mówi o trójce rodzeństwa, dla którego poszukiwana jest rodzina zastępcza. Sytuacja dotyczy jednak większej ilości dzieci, które są pod opieką instytucji.

- Sprawa jest pilna dlatego, że brakuje nam rodzin zastępczych zawodowych. Akurat w tej sytuacji rodzeństwo mogłyby być przekazane dalej do rodziny zastępczej. Mamy też taką trudną sytuację, że inne dzieci czekają na umieszczenie w pieczy zastępczej – mówi Anna Szewczyk, kierownik zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej PCPR w Bełchatowie.

Jak przekazuje, gdy ktoś zgłosi chęć zostania rodziną zastępczą, ośrodek musi najpierw takie osoby przebadać psychologicznie, sprawdzić, jakie mają warunki, a także przeprowadzić szkolenie. Jest to zatem proces, który wymaga czasu, jednak jak dodaje Anna Szewczyk sam fakt, zgłoszenia się kandydatów daje perspektywę i możliwość przyjmowania pod opiekę kolejnych dzieci.

- Mamy dramatyczny brak rodzin zastępczych. Obecnie mamy do umieszczenia tę trójkę rodzeństwa, ale za chwilę spodziewamy się, że pojawią się kolejne dzieci. Jeżeli tylko pojawi się jakaś rodzina to na pewno mielibyśmy dzieci, które moglibyśmy u nich umieścić – mówi Szewczyk.

Kto może zostać rodziną zastępczą?

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone osobie, która nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej ograniczona bądź zawieszona. Taka osoba powinna również zapewniać odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb.

Przyszli rodzice zastępczy nie mogą również być skazani prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo. Powinni mieć pełną zdolność do czynności prawnych, przebywać na terenie Polski. Ich stan zdrowia powinien pozwalać na pełnienie opieki nad dzieckiem, co powinien potwierdzić lekarz POZ.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 66 lub pod numerem telefonu 44 739-48-07.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy