Reklama

Reklama

Podopieczni DPS-u w Bełchatowie napiszą listy do Świętego Mikołaja. Jak przyłączyć się do charytatywnej akcji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Podopieczni DPS-u w Bełchatowie napiszą listy do Świętego Mikołaja. Jak przyłączyć się do charytatywnej akcji?  - Zdjęcie główne

poglądowe | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie "Grocholice – Łączymy pokolenia" wraz z Pracownią Ceramiki "Zbychewka" organizują akcję "Zostań Mikołajem". Inicjatywa ma być wsparciem dla pensjonariuszy bełchatowskiego DPS-u w tym trudnym okresie. Na czym polega i jak przyłączyć się do charytatywnej zbiórki?

Reklama

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku – spędzamy je w rodzinnym gronie najbliższych. Są jednak osoby, które zwłaszcza w dobie pandemii nie mogą liczyć na ciepłe, rodzinne święta. Szczególnie narażeni, tak na koronawirusa, jak i samotne święta są pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. Dlatego też Stowarzyszenie "Grocholice – Łączymy pokolenia" wraz z Pracownią Ceramiki "Zbychewka" organizują akcję, której celem jest wsparcie seniorów w tym trudnym okresie.

- Z uwagi na czas pandemii mieszkańcy mają ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym. Chcielibyśmy sprawić im odrobinę radości, spełniając ich świąteczne marzenia – informują organizatorzy.

Na czym będzie polegać akcja? Pensjonariusze bełchatowskiego DPS-u, których jest ponad osiemdziesięciu, napiszą listy do Świętego Mikołaja. Następnie trafią one do chętnych mieszkańców, którzy je zrealizują.

Każdy chętny może zgłosić się do akcji – wystarczy, że do 10 grudnia skontaktuje się ze stowarzyszeniem "Grocholice – Łączymy pokolenia".

- Zgłaszając sie podajemy imię, nazwisko, adres e-mail oraz opcjonalnie numer telefonu. Po zgłoszeniu, koordynatorzy akcji przypiszą każdemu chętnemu jeden list i prześlą go za pomocą messengera lub poczty elektronicznej. Po skompletowaniu paczki, trzeba będzie ją dostarczyć pod wskazany adres w dniach 15 – 16 grudnia – czytamy w opisie akcji.

Skompletowane paczki zostaną przekazane podopiecznym bełchatowskiego DPS-u podczas kolacji wigilijnej. Jeżeli nie macie możliwości zrobienia paczki, a mimo to chcecie pomóc, możecie to zrobić wpłacając datek na specjalnie zorganizowaną zbiórkę LINK. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na uzupełnienie prezentów, a pozostała część trafi do dyrekcji DPS-u w Bełchatowie i zostanie rozdysponowana na rzecz potrzeb wszystkich pensjonariuszy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy