Reklama

Reklama

Dlaczego na Czaplinieckiej tworzą się korki? Radny znalazł przyczynę

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego na Czaplinieckiej tworzą się korki? Radny znalazł przyczynę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy, jadący ulicą Czapliniecką w kierunku Zelowa, narzekają na korki. Według miejskiego radnego winna jest… bramka parkingowa przed bełchatowskim szpitalem. Co na to dyrekcja placówki?

Reklama

Sznur samochodów na ulicy Czaplinieckiej to nie jest zaskakujący widok. Kierowcy już są do niego raczej przyzwyczajeni, ale z reguły w korki tworzą się w kierunku centrum miasta, a nie odwrotnym. Tymczasem ostatnio kierujący muszą swoje odstać również jadąc w kierunku Zelowa. Podczas ostatniej sesji rady miasta, problem zasygnalizował radny Grzegorz Gryczka, który przyznaje, że często Czapliniecką jeździ do domu. Jak relacjonuje, powodem korków jest… bramka wjazdowa na przyszpitalny parking.

- System parkingowy został zautomatyzowany i od tego czasu zaczęły się problemy. Widziałem taką sytuację już kilkukrotnie – mówi Grzegorz Gryczka.

Radny opisuje, że był świadkiem sytuacji, gdy sznur samochodów ciągnął się od szlabanu parkingowego przez całą Czapliniecką aż do skrzyżowania… z ulicą Mielczarskiego. Jego zdaniem, miało to miejsce wówczas, gdy ktoś miał problem z odbiciem karty albo nie mógł zawrócić przed bramką. Wówczas szybko tworzył się korek na całej długości ulicy.

- Z moich obserwacji wynika, że do takich problemów nie dochodziło, gdy parkingowy obsługiwał szlaban. Najczęściej problem ma miejsce rano, gdy pracownicy szpitala jadą do pracy – mówi Grzegorz Gryczka.

O interwencję w sprawie korków na Czaplinieckiej i parkingowego szlabanu, radny poprosił władze miasta podczas ostatniej sesji.

Szpital zapewnia, że wszystko działa jak należy

A co na to bełchatowski szpital? Placówka zapewnia, że nowy system parkingowy z bramkami wjazdowymi, czytnikami kart oraz kasą, który zamontowano w październiku ubiegłego roku, działa prawidłowo.

- Od tego czasu miała miejsce tylko i wyłącznie jedna awaria systemowa, która mogła wpłynąć na brak ciągłości wjazdu. Awaria ta została niezwłocznie usunięta – twierdzi Ewa Zaleska, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Szpital twierdzi też, że w celu przyspieszenia wjazdów i wyjazdów z parkingu, urządzenia wyposażone są w moduły umożliwiające automatyczne sczytywanie tablic rejestracyjnych w ciągu 5 sekund, co w konsekwencji ma przyspieszać i usprawniać cały cykl. W wyjątkowych sytuacjach (np. anomalie pogodowe, które uniemożliwiają prawidłowe odczytanie tablicy rejestracyjnej) każdy pracownik może posłużyć się kartą magnetyczną umożliwiającą otwarcie szlabanu.

- Dodatkowym elementem urządzenia jest także przycisk alarmujący, po wciśnięciu którego można połączyć się bezpośrednio z ochroną szpitala, co daje możliwość natychmiastowej reakcji w tym podniesienia ramienia szlabanu i płynnego wjazdu, bądź wyjazdu – mówi Ewa Zaleska.

Problem mają pracownicy i karetki

Dyrekcja szpitala zwraca natomiast uwagę na jeszcze inny problem. Pracownicy szpitala, kończący pracę w godzinach szczytu, mają poważne problemy z wjazdem na ulicę Czapliniecką.

- Co nie jest spowodowane nieprawidłowym, czy niesprawnym działaniem urządzeń systemu parkingowego. Trudności te wynikają z wzmożonego w tym czasie ruchu pojazdów, w tym autobusów oraz innych pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających  z terenu dworca PKS. Problemy te sugerowałyby zbyt małą przepustowość ulicy Czaplinieckiej względem potrzeb, zwłaszcza, że ulica ta, jest jedynym traktem stanowiącym dojazd karetek do szpitala także z pacjentami w stanie zagrożenia życia – mówi Ewa Zaleska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy