Reklama

Reklama

Czy to koniec koronawirusa w bełchatowskim szpitalu? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w placówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy to koniec koronawirusa w bełchatowskim szpitalu? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w placówce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do szpitala wciąż trafiają pacjenci z COVID-19, są to również osoby zaszczepione. Jak wygląda aktualna sytuacja w bełchatowskiej placówce?

Reklama

Praktycznie wszytkie obostrzenia pandemiczne przestały obowiązywać. W Polsce ogłoszono również zniesienie stanu epidemii. Do szpitala jednak wciąż trafiają pacjenci z COVID-19.

Aktualnie w związku z zakażeniem koronawirusem leczonych jest 9 osób. Na oddziale zakaźnym przebywa 8 hospitalizowanych. Jedna osoba w związku z powikłaniami „pocovidowymi” jest na OIOM-ie. Jest to stan na 20 maja.

Co ciekawe, do szpitala trafiły są również osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. Jednak, jak podaje placówka, głównie na odział, trafiają osoby niezaszczepione.

Liczba pacjentów, przyjmowanych w związku z tą chorobą, zmniejsza się na przełomie ostatnich trzech miesięcy. W marcu było leczonych 38 osób z poprzedniego miesiąca i odnotowano 51 nowych przyjęć, w kwietniu było to 28, a do 20 maja przyjętych zostało w sumie 13 osób.

Pacjenci „covidowi” hospitalizowani są głównie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, który dysponuje 16 łóżkami. Od początku kwietnia placówka nie musi mieć wydzielonych miejsc z przeznaczeniem dla pacjentów z koronawirusem. Na podstawie decyzji Wojewody Łódzkiego, do końca marca w szpitalu były wydzielone tzw. łóżka covidowe. Natomiast od początku kwietnia, pacjent z potwierdzeniem bądź podejrzeniem COVID-19 hospitalizowany jest w oddziale obserwacyjno-zakaźnym.

Wygląda na to, że okres wakacyjny, podobnie jak w latach poprzednich, będzie czasem oddechu od pandemicznej rzeczywistości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy