Reklama

Reklama

Kolejna podwyżka uderzy w portfele bełchatowian. Ile więcej zapłacimy za wodę i ścieki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejna podwyżka uderzy w portfele bełchatowian. Ile więcej zapłacimy za wodę i ścieki?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka Wod-Kan opublikowała dziś ogłoszenie, dotyczących nowych taryf za wodę i ścieki. Niestety, zgodnie z zapowiedziami z lutego... będzie drożej. Jak bardzo podwyżki obciążą budżet bełchatowian?

Reklama

Na stronie internetowej spółki Wod-Kan, pojawiło się dzisiaj ogłoszenie dotyczące nowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Nie trudno się domyślić, że będzie to kolejna po śmieciach i cieple podwyżka, która uderzy w portfele bełchatowian. Nowe taryfy będą obowiązywać od niedzieli, 20 czerwca.

 

O ile więcej zapłacimy?

Zgodnie z zapowiedziami z lutego, opłata za wodę wzrośnie o niemal 16 proc., obecnie za metr sześcienny płacimy 4,32 zł, już za kilka dni, będzie to równe 5 zł. Dużo więcej wyniesie wzrost opłat za ścieki. Zamiast obowiązujących 7,29 zł, zapłacimy aż 9,70 zł, to podwyżka o około 33 proc.


- Spółka obecnie nie miała wyboru i musiała podnieść stawki, nie byliśmy w stanie utrzymać obecnego poziomu cen. Jest to minimalne zwiększenie cenowe, uwzględniające otoczenie gospodarcze z zerową marżą zysku. – mówił w lutym Piotr Pierzchała, prezes spółki Wod-Kan w Bełchatowie.


Wod-Kan przygotował też symulację, jak wzrost opłat przełoży się na koszta w przypadku jednego mieszkańca. Wyliczono, że średnie zużycie wody i ścieków na osobę to ok. 3 metrów sześciennych miesięcznie. Wówczas podwyżka za wodę wyniesie 2,04 zł na głowę, a za ścieki… 7,23 zł na miesiąc. W przypadku 4-osobowej rodziny, zużywającej media na takim poziomie, opłaty miesięcznie wzrosną o ok. 37 zł.

Nowe taryfy będą obowiązywały przez 3 lata, dokładnie do 19 czerwca 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy