Reklama

Reklama

Posłanka z wójtem na placu budowy koło Bełchatowa. Sprawdzali inwestycję za rządowe pieniądze [FOTO]

Opublikowano: czw, 12 sie 2021 11:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęła się budowa kanalizacji w miejscowości Ławy (gmina Bełchatów). Pierwszy etap robót będzie kosztował 1,5 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reklama

W Ławach ruszyły prace przy budowie kanalizacji. Jak poinformowała gmina Bełchatów, w pierwszym etapie inwestycji powstanie kolektor sanitarny o długości 920 metrów i rurociąg tłoczny (1,3 km). Cała kanalizacja będzie połączona z miejską siecią kanalizacyjną, a ścieki z Ław będą odprowadzane do miejskiej oczyszczalni.

Co ciekawe, na placu budowy wraz z wójtem Konradem Kocem pojawiła się posłanka z Bełchatowa – Małgorzata Janowska. Inwestycja dofinansowana została bowiem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Cieszę się, że dzięki rządowemu wsparciu lokalne samorządy mogą realizować inwestycje, na które mieszkańcy czekają z niecierpliwością – powiedziała Janowska.

Z kolei Konrad Koc podkreślał że budowa kanalizacji w Ławach to jeden z tegorocznych inwestycyjnych priorytetów gminy Bełchatów. Prace mają zakończyć się w tym roku, jednak jak zaznacza włodarz gminy, samorząd spróbuje pozyskać pieniędze na realizację kolejnych etapów.

Budowa pierwszego etapu kanalizacji w Ławach będzie kosztować ok. 1,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE