Reklama

Reklama

Aż 26 kilogramów darmowego jedzenia na osobę! Kolejna akcja pomocy w Bełchatowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Aż 26 kilogramów darmowego jedzenia na osobę! Kolejna akcja pomocy w Bełchatowie - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 2 tys. najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa otrzyma pomoc żywnościową. W 2021 roku trafi do nich łącznie 120 ton artykułów spożywczych pierwszej potrzeby. Kto może liczyć na takie wsparcie?

Reklama

Do Bełchatowa przyjedzie w tym roku w sumie 120 ton żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Pierwsze z tegorocznych transportów dotarły już do miasta – kolejnych, magistrat spodziewa się jeszcze w marcu i kwietniu.

Pomoc trafi do 2300 mieszkańców – tylko w marcu każdy z nich otrzyma po 26 kilogramów produktów spożywczych.

- Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej. W paczkach znajdują się zarówno produkty warzywne, mięsne, jak i nabiał oraz tłuszcze – informuje Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Bełchatowa.

Bełchatowianie, którzy nie odebrali jeszcze takiej pomocy, będą mogli to zrobić w przyszłym tygodniu. Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą samodzielnie odebrać żywności, mogą liczyć na pomoc pracowników MOPS-u.

Wsparciem objęte są osoby, które zgłosiły się do bełchatowskiego MOPS-u. Jedynym kryterium są tu dochody – na wsparcie mogą liczyć osoby, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

- Z uwagi na trwającą epidemię podczas przekazywania pożywienia zachowywane są wszelkie środki ostrożności. Zgodnie z wytycznymi GIS-u i sanepidu wszyscy muszą nosić maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, a także zachowywać właściwy dystans – zaznacza dyrektor Iwona Nowak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy