Reklama

Reklama

Obchody 11 listopada w Bełchatowie. Jak będą wyglądały tegoroczne uroczystości?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Obchody 11 listopada w Bełchatowie. Jak będą wyglądały tegoroczne uroczystości?  - Zdjęcie główne

Bełchatów: 11 listopada święto niepodległości | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Magistrat poinformował, że tegoroczne uroczystości w Bełchatowie będą ograniczone do minimum. Jest to oczywiście spowodowane obostrzeniami i reżimem sanitarnym związanymi z pandemią koronawirusa.

Reklama

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości, będą mieć w Bełchatowie charakter symboliczny. 11 listopada zorganizowana będzie uroczysta msza św. w intencji ojczyzny i wszystkich, którzy walczyli o jej wolność. Magistrat zachęca jednak, by w tym roku uczcić ten dzień w inny sposób.

- W trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo w tym roku świętujmy w domach, w gronie najbliższych. Wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich oknach, na balkonach czy posesjach. W południe zaś odpowiedzmy na apel „Niepodległa do hymnu!” i wspólnie, choć osobno, zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. Ta ogólnopolska akcja to szansa na stworzenie tak potrzebnej nam dziś atmosfery jedności i solidarności – mówi prezydent Mariola Czechowska.

Wspomniana przez Mariolę Czechowską akcja "Niepodległa do hymnu" polega na wspólnym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w południe, 11 listopada. Hymn będzie można usłyszeć na najważniejszych antenach radiowych i telewizyjnych w kraju.

-  Wszyscy chcący bezpiecznie świętować mogą wziąć udział w licznych wydarzeniach online organizowanych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Mowa m.in. o Wirtualnym Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu, Koncercie Niepodległościowym w Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie czy o debacie historycznej – informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE