Reklama

Reklama

Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych doczekają się remontu drogi? Wiemy, co planuje starostwo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych doczekają się remontu drogi? Wiemy, co planuje starostwo - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Zdzieszulic Górnych w końcu doczekają się remontu drogi? Wszystko wskazuje na to, że samorządowcy zauważyli problem i zakasali rękawy do pracy, aby go rozwiązać. Do ewentualnego rozpoczęcia prac wciąż jednak daleko...

Reklama

Droga w Zdzieszulicach Górnych wymaga gruntownego remontu. Już kilkukrotnie informowaliśmy o tym, że okoliczni mieszkańcy od lat narzekają na stan nawierzchni czy brak pobocza. Do tej pory jednak nie było konkretnych planów, a co ważniejsze funduszy, dzięki którym można by przeprowadzić taką inwestycję. Pojawiło się za to sporo przeciwności. Jedną z nich była realizowana przez gminę Bełchatów budowa kanalizacji sanitarnej, która zablokowała ewentualny remont nawierzchni.

- Wykonanie kompleksowego remontu istniejącej nawierzchni jezdni, przed ukończeniem budowy kanalizacji, wiązałoby się z późniejszym naruszeniem nowo wykonanej nawierzchni jezdni w celu umieszczenia urządzenia (kanalizacji) w śladzie istniejącej nawierzchni jezdni – mówiła w marcu tego roku Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja może się wkrótce zmienić. Dokumentacja projektowa oraz zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn.: "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1913E w miejscowości Zdzieszulice Górne" są już gotowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że na ten moment mówimy jedynie o nieco ponad ośmiusetmetrowym odcinku.

- Dokumentacja projektowa obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1913E (ul. Piotrkowska) do skrzyżowania z drogą w kierunku dawnej Wytwórni Mas o długości 815 metrów - informuje starosta powiatu bełchatowskiego, Dorota Pędziwiatr.

Samorząd zaznacza też, że złożył już odpowiedni wniosek o dofinansowanie na to przedsięwzięcie do Rządowego Funduszu Dróg. Ten nie został jeszcze jednak rozpatrzony. Koszt inwestycji ma przekroczyć dwa miliony złotych.

Co z dalszym odcinkiem drogi w Zdzieszulicach Górnych? Starosta, Dorota Pędziwiatr podkreśla, że w nowym roku budżetowym powiat planuje zabezpieczyć środki na ten cel.

- W nowym roku budżetowym Powiat Bełchatowski planuje zabezpieczyć środki finansowe na dokumentację projektową kolejnych etapów przedmiotowej inwestycji drogowej, których realizacja odbywać się będzie z podziałem środków w formule inicjatywy samorządowej 50/50 - mówi Dorota Pędziwiatr.

Mieszkańcy na rozpoczęcie ewentualnych prac będą więc musieli jeszcze poczekać. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawy idą właściwym torem i z czasem droga doczeka się gruntownego remontu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy