Reklama

Reklama

Ogromne zamieszanie w bełchatowskiej szkole. Kto zostanie dyrektorem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogromne zamieszanie w bełchatowskiej szkole. Kto zostanie dyrektorem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do sporego zamieszania doprowadziła decyzja Ewy Kępy, która po wygraniu konkursu na stanowisko dyrektora ZSP 1 w Bełchatowie, zrezygnowała z jego objęcia. Dziś (20 lipca) odbyło się posiedzenie zarządu w tej sprawie. Jakie decyzje zapadły?

Reklama

Na początku czerwca bełchatowskie starostwo ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Przystąpiły do niego dwie osoby. Ostatecznie wygrała go Ewa Kępa, która wcześniej była dyrektorką w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie. Ku ogólnemu zaskoczeniu, zwyciężczyni konkursu złożyła jednak rezygnację ze stanowiska.

- Z pisma złożonego przez Panią Ewę Kępę wynika, iż powodem rezygnacji były przyczyny osobiste i rodzinne – informuje Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Sama zainteresowana nie chciała szerzej skomentować swojej decyzji.

Co dalej ze stanowiskiem dyrektora w ZSP 1?

Galimatias związany z rezygnacją Ewy Kępy miał się rozstrzygnąć podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Zdecydowano na nim, że obowiązki dyrektora od dnia 1 września będzie pełnił Piotr Mielczarek, który przez ostatnie lata kierował ZSP 1 w Bełchatowie. Wszystko zależy jednak od opinii kuratorium.

- Zarząd Powiatu w Bełchatowie na posiedzeniu Zarządu w dniu 20 lipca br. podjął decyzję o zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i organu nadzoru pedagogicznego w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora nauczycielowi tej szkoły, Panu Piotrowi Mielczarkowi od dnia 01.09.2021 r., jednak nie dłużej niż do dnia 31.08.2022 r. - informuje sekretarz powiatu bełchatowskiego, Katarzyna Kleska.

Co ciekawe, Piotr Mielczarek nie startował w konkursie na stanowisko dyrektora. Swoją decyzję argumentował tym, że ma za sobą kilkanaście lat pracy w "Energetyku" i chce zamknąć ten etap. Co sądzi o dzisiejszej decyzji Zarządu Powiatu w Bełchatowie?

- Odpowiedź na pytanie, czy ta decyzja mi się podoba czy nie, wolałbym pozostawić otwartą. W mojej ocenie jednak najważniejsze jest dobro placówki, żeby już od 1 września ruszyć z kopyta. Tego oczekują od nas rodzice i uczniowie – mówił Piotr Mielczarek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy