Reklama

Będzie wiać i padać. IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe

Opublikowano:
Autor:

Będzie wiać i padać. IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co najmniej do godziny 20.00 będzie obowiązywać ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem wydane przez służby Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego województwa łódzkiego. Średnia prędkość wiatru waha się w przedziale między 25, a 30 km/h, ale wyjątkowo niebezpieczne są porywy, które osiągają prędkość nawet 70 - 75 kilometrów!

Nad naszym województwem solidnie wieje od wczoraj. Silnym podmuchom towarzyszy nieprzyjemny deszcze naprzemiennie padający ze śniegiem. Wszystko wskazuje na to, że aura nie zmieni się na szczególnie korzystną i pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać.

Jak prognozują synoptycy silny wiatr będzie także wiać w środę i to praktycznie w całej Polsce - z wyjątkiem woj. mazowieckiego i lubelskiego. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń pogodowych I stopnia w 13 województwach, w tym dla łódzkiego. Będzie wiać, a niżowemu układowi będą towarzyszyć kolejne fronty atmosferyczne, które z północnego zachodu i północy przemieszać się będą na południe Polski. Możemy więc spodziewać się poza porywami wiatru, opadów, zarówno deszczu, deszczu ze śniegiem jak i samego śniegu.

W tej sytuacji warto pamiętać o bezpieczeństwie, porywisty wiatr może łamać konary i gałęzie oraz być przyczyną uszkodzeń linii energetycznych. Pamiętajmy też o tym, że taka aura wpływa na odczuwalną temperaturę, drastycznie ją obniżając. Dodatkowo podczas intensywnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu mogą lokalnie powstawać zawieje i zamiecie śnieżne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE