Reklama

Reklama

Będzie bezpieczniej! Remont ruchliwej drogi jeszcze w tym roku

Opublikowano: śr, 23 sie 2017 07:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobra wiadomości dla kierowców i rowerzystów korzystających z drogi Kluki - Grobla - Parzno. W tym roku zmodernizowany zostanie kolejny odcinek tej drogi, powstanie również fragment ścieżki rowerowej. W planach jest też remont kolejnych dwóch odcinków drogi i kontynuacja budowy ścieżki rowerowej.

Reklama

- Na odcinku drogi powiatowej Kluki - Parzno odbywa się duży ruch samochodowy, również wielu rowerzystów jeździ tamtędy w kierunku naszej ścieżki rowerowej - Domiechowice - Parzno, dlatego podjęliśmy decyzję o sukcesywnym remoncie nawierzchni drogi i budowie ścieżki dla rowerzystów i pieszych - mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Będziemy składać wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, mam nadzieję, że uzyskamy dofinansowanie na tę inwestycję.

W ubiegłym roku udało się wyrównać pobocza i położyć nową nakładkę asfaltową na pierwszym odcinku drogi, od Grobli do Imielni na odcinku 900 metrów. Koszt prac wyniósł 240 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany z budżetu powiatu.

- W tym roku, właśnie przy tym wyremontowanym odcinku, chcemy zbudować ścieżkę rowerową – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Rowerzyści bezpiecznie pokonają ten fragment drogi powiatowej, po czym będą mogli dalej przez Wierzchy Kluckie i Wierzchy Parzeńskie, drogami gminnymi, dojechać do naszej ścieżki rowerowej Domiechowice – Parzno.

Na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ciągu pieszo - rowerowego do Grobli do Wierzchów Kluckich wraz z realizacją zadania w budżecie powiatu zarezerwowano 250 tysięcy złotych. Na najbliższej sesji Rady Powiatu kwota ta ma zostać zwiększona o 150 tysięcy złotych (co łącznie da kwotę 400 tysięcy złotych), w związku ze zwiększeniem szerokości ścieżki.

  Natomiast na modernizację ponad kilometrowego odcinka drogi od Imieli w stronę Parzna zarezerwowano 472.500 złotych.

  Z kolei przebudowa odcinka drogi od Kluk (od drogi krajowej nr 74) do Grobli wraz z budową ścieżki rowerowej, planowana jest w przyszłym roku, powiat złoży wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (1)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Użytkowniczka drogi

   NARESZCIE!!!!!!!!