Reklama

Będą kierować ruchem i łapać piratów. Policja startuje z akcją na długi weekend

Opublikowano:
Autor:

Będą kierować ruchem i łapać piratów. Policja startuje z akcją na długi weekend - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jesteśmy u progu kolejnego długiego weekendu, to tradycyjnie czas wzmożonych podróży, a co za tym idzie większej liczby policjantów na polskich drogach. Jak zapowiadają mundurowi ich działania przede wszystkim będą się koncentrować na poprawie płynności na drogach wylotowych z miast. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” potrwa od 30 maja do 3 czerwca. Policjanci tradycyjnie o szczególną ostrożność apelują 31 maja, kiedy w dniu święta Bożego Ciała wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych.

- Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się zatorów policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton - informują policjanci z komendy Wojewódzkiej Policji

Ograniczenia dla tych pojazdów obowiązują w dniach 30 maja (18.00-22.00) oraz 31 maja ( 8.00-22.00)

Piękna pogoda zachęca do wycieczek rowerowych, ich miłośnikom funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu swojego pojazdu. Warto zadbać o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym wcześniej zostanie dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją, jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” zakończy się wieczorem 3 czerwca. W ubiegłym roku, w analogicznym czasie, policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 43 wypadki drogowe, w których rannych zostało 51 osób. Niestety doszło także do jednego śmiertelnego zdarzenia drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE