Reklama

Reklama

Trudna sytuacja w gminie Bełchatów. Mieszkańcom pomagają strażacy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trudna sytuacja w gminie Bełchatów. Mieszkańcom pomagają strażacy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Woda z ujęcia w Ławach wciąż nie nadaje się do spożycia. Sanepid w kolejnym badaniu ponownie wykazał obecność bakterii coli. Mieszkańcom gminy Bełchatów pomagają strażacy, którzy dostarczają wodę w butelkach, a także dowożą ją dla zwierząt na gospodarstwach. Gmina podstawiła również beczkowozy.

Reklama

Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów wciąż nie mogą spożywać wody z wodociągu, który pobiera ją z ujęcia w Ławach. Sanepid poinformował, że najnowsze badanie próbek wody ponownie wykazało obecność bakterii coli.

Urząd gminy zapewnia, że kontynuowany będzie kolportaż wody w butelkach, którą będą dowozić strażacy OSP z terenu gminy. Mieszkańcy mogą zaopatrywać się w wodę również z beczkowozów.

- Na ujęciu wody w Ławach prowadzone jest płukanie sieci. Kolejne próbki wody sanepid pobierze w czwartek, 1 lipca – poinformowała gmina Bełchatów.

Gmina zadeklarowała też pomoc rolnikom z miejscowości objętych zakazem spożywania wody. Mieszkańcom, którzy mają problem z zaopatrzeniem wodę zwierząt gospodarskich, pomogą strażacy, którzy dostarczą wodę dla zwierząt. Urząd zaapelował do rolników tylko o przygotowanie większych pojemników, do których będzie można wlać wodę.

Przypomnijmy, że wodociąg Ławy zaopatruje w wodę mieszkańców aż szesnastu miesjcowości w gminie Bełchatów: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna, Zawady oraz Marszywiec (gmina Zelów).

Sanepid w Bełchatowie pierwsze próbki z wodociągu Ławy pobrał w piątek (25 czerwca), a komunikat o zakazie spożycia wody wydał w niedzielę (27 czerwca).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy