Reklama

Reklama

Trudna sytuacja w gminie Bełchatów. Mieszkańcom pomagają strażacy

Opublikowano: czw, 1 lip 2021 09:09
Autor:

Trudna sytuacja w gminie Bełchatów. Mieszkańcom pomagają strażacy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Woda z ujęcia w Ławach wciąż nie nadaje się do spożycia. Sanepid w kolejnym badaniu ponownie wykazał obecność bakterii coli. Mieszkańcom gminy Bełchatów pomagają strażacy, którzy dostarczają wodę w butelkach, a także dowożą ją dla zwierząt na gospodarstwach. Gmina podstawiła również beczkowozy.

Reklama

Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów wciąż nie mogą spożywać wody z wodociągu, który pobiera ją z ujęcia w Ławach. Sanepid poinformował, że najnowsze badanie próbek wody ponownie wykazało obecność bakterii coli.

Urząd gminy zapewnia, że kontynuowany będzie kolportaż wody w butelkach, którą będą dowozić strażacy OSP z terenu gminy. Mieszkańcy mogą zaopatrywać się w wodę również z beczkowozów.

- Na ujęciu wody w Ławach prowadzone jest płukanie sieci. Kolejne próbki wody sanepid pobierze w czwartek, 1 lipca – poinformowała gmina Bełchatów.

Gmina zadeklarowała też pomoc rolnikom z miejscowości objętych zakazem spożywania wody. Mieszkańcom, którzy mają problem z zaopatrzeniem wodę zwierząt gospodarskich, pomogą strażacy, którzy dostarczą wodę dla zwierząt. Urząd zaapelował do rolników tylko o przygotowanie większych pojemników, do których będzie można wlać wodę.

Przypomnijmy, że wodociąg Ławy zaopatruje w wodę mieszkańców aż szesnastu miesjcowości w gminie Bełchatów: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna, Zawady oraz Marszywiec (gmina Zelów).

Sanepid w Bełchatowie pierwsze próbki z wodociągu Ławy pobrał w piątek (25 czerwca), a komunikat o zakazie spożycia wody wydał w niedzielę (27 czerwca).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -1

  Juzek

  Jusz drugi tydziń w kałurzy myjem dzieciaki.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -5

  Olo

  Bez pieniędzy unii będziemy ten s y f mieć bez końca. Państwu PiS dziękujemy

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -0

  Zakazać wylewania gnojowicy i zanieczyszczania wody

  Jak się wylewa gnojowicę i zatruwa ujęcie wody to do kogo mają pretensję.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -6

  Nina49

  Panie wojcie 2 banki wody na 5 osobowom rodzine to za malo a beczkowoz stoii 2 km od naszej posesii i niech codziennie wozi straz a nie co drugi dzien jak tu sie umyc mamy po kupku wody na osobe do kuedy to potrfa

  • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

   Zuzia

   Proszę nie zapominać że strażacy robią to z dobrej woli, poświęcając swój wolny czas. Należy im podziękować a nie mieć pretensję że co drugi dzień rozwożą.

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -1

  xxx

  A awaria była 22 czerwca. Przez 5 dni ludzie nie wiedzieli o zagrożeniu. Czy ktoś wyciągnie konsekwencje?