Reklama

Anonimowy telefon uratował życie dwóm bełchatowianom

Opublikowano:
Autor:

Anonimowy telefon uratował życie dwóm bełchatowianom - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którzy upojeni alkoholem leżeli na ziemi – groziło im wychłodzenie. Mundurowych powiadomili mieszkańcy, których stan mężczyzn zaniepokoił. Obojgu udzielono niezbędnej pomocy, czują się dobrze, a ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Sytuacja miała miejsce w środę, 27 listopada. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy otrzymali anonimowe zgłoszenie o dwóch nietrzeźwych mężczyznach, którzy leżą na ziemi. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie znaleźli dwóch zdezorientowanych bełchatowian. Wokół nich leżały opróżnione już butelki po alkoholu, a oni nie byli w stanie samodzielnie się podnieść.

- Policjanci ustalili ich dane personalne. 61-letni bełchatowianin trafił do miejsca swojego zamieszkania. Drugi z mężczyzn, 46-latek, jest osobą bezdomną. Został przewieziony do szpitala w Bełchatowie, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej. Noc spędził trzeźwiejąc w policyjnej celi. To kolejny przypadek, gdy reakcja świadków i szybka interwencja policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii – informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Przy okazji tego zdarzenia, policja zaapelowała też do mieszkańców, by wszystkie sytuacje osób potrzebujących pomocy zgłaszać pod nr alarmowy 112.

- Nie bądźmy obojętni na widok nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych osób. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, schorowane oraz ubrane niestosownie do pory roku [...] Jeden telefon może uratować czyjeś życie – czytamy na stronie KPP Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE