Reklama

Alarmy bombowe w pięciu szkołach w Bełchatowie i okolicy

Opublikowano:
Autor:

Alarmy bombowe w pięciu szkołach w Bełchatowie i okolicy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do pięciu szkół na terenie powiatu bełchatowskiego dotarły drogą mailową informacje o podłożonym ładunku chemicznym. Sprawą zajmuje się bełchatowska policja. W każdym przypadku informacje okazały się fałszywe.

Jak udało się ustalić, na elektroniczną pocztę wiadomość z informacją o podłożonym ładunku chemicznym dotarły do pięciu placówek na terenie powiatu bełchatowskiego. Otrzymała je m.in. dyrekcja w ZSP nr 1 czyli popularnym "Energetyku", Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, a także SP nr 9 w Bełchatowie. Podobne maile dotarły również do szkół w Chabielicach i Klukach.

Do każdej z placówek wysłany został patrol policji. W żadnej ze szkół nie przeprowadzono ewakuacji ze względu na niską wiarygodność przesłanych gróźb. Był to najprawdopodobniej atak hakerski. W ostatnich dniach wiadomości mailowe o podobnej treści trafiły do wielu szkół na terenie kraju.

- Mieliśmy wcześniej ostrzeżenie z policji, że mogą nastąpić takie ataki hakerskie. Przesłany mail na pocztę internetową był o bardzo niskiej wiarygodności, podobnie jak to miało miejsce podczas ubiegłorocznych matur, dlatego nie zarządzano ewakuacji – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE