Reklama

Akcja "Znicz 2019" już trwa. Policjanci zapowiadają kontrole kierowców, ale i pieszych

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Znicz 2019" już trwa. Policjanci zapowiadają kontrole kierowców, ale i pieszych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święto Zmarłych już jutro, jak co roku trzeba przygotować się na większe natężenie ruchu na drogach w całym kraju. Kierowcy powinni więc pamiętać o cierpliwości i zachowaniu szczególnej ostrożności. Tradycyjnie już możemy spodziewać się też częstszych kontroli policyjnych w ramach akcji "Znicz 2019".

Polska policja już od wielu lat stara się zwiększyć bezpieczeństwo na Polskich drogach w okresie "Wszystkich Świętych", nie inaczej będzie w tym roku."Akcja znicz 2019" rozpoczęła się już dziś, tj. w czwartek, 31 października i potrwa do poniedziałku, 3 listopada.

- Mundurowi przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi, ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli zaś będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie – informuje KPP Bełchatów.

W czasie trwania akcji policjanci będą sprawdzać przede wszystkim przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stosowanie się do zakazu ruchu pojazdów, właściwe używanie świateł zewnętrznych oraz co najważniejsze, trzeźwość kierowców. Kontroli mogą spodziewać się także piesi, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmroku mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Dodatkowo, w dniu 1 listopada – "Święto Zmarłych", zmieni się organizacja ruchu w okolicach bełchatowskich nekropolii. Jak informuje KPP Bełchatów, ruch w tym obszarze w godzinach od 06:00 do 22:00 będzie wyglądał następująco

- Zmiana organizacji ruchu drogowego będzie dotyczyć wyłączenia z ruchu Alei Włókniarzy, zamknięte zostaną wjazdy w Al. Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej. Wyłączony z ruchu fragment ulicy, podobnie jak w poprzednich latach, przeznaczony będzie na parking dla samochodów przyjeżdżających w rejon cmentarza. Na czas zamknięcia AL. Włókniarzy, ruch dla kierunku Warszawa - Wrocław przeniesiony będzie na drogę wojewódzką 484, czyli ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia. Główne ciągi komunikacyjne, którymi będzie można dojechać i powrócić z cmentarza, to ul. Wyspiańskiego i ul. Kątna. Będzie tam obowiązywać ruch dwustronny. W obu kierunkach (trasa Warszawa-Wrocław) będzie można się także poruszać ul. Włókniarzy. Dodatkowo wyjazd z cmentarza będzie możliwy ulicami jednokierunkowymi - Transportową i Cmentarną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE