Reklama

Reklama

Afgańczycy ewakuowani z Kabulu znaleźli schronienie pod Bełchatowem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: YouTube TV Republika

Afgańczycy ewakuowani z Kabulu znaleźli schronienie pod Bełchatowem - Zdjęcie główne

foto YouTube TV Republika

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa Afgańczyków, których ewakuowano drogą lotniczą z Kabulu, trafiła do jednego z hoteli w powiecie bełchatowskim.

Reklama

Z nieoficjanych informacji wynika, że obywatele Afganistanu, ewakuowani z Kabulu, zostali przewiezieni nocą autobusem do jednego z podbełchatowskich hoteli. Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, jest to kilkadziesiąt osób. Udało się ustalić, że są to osoby, które współpracowały z polskimi służbami dyplomatycznymi i zostały ewakuowane drogą lotniczą do Polski. Nie wiadomo jak długo pozostaną w powiecie bełchatowskim. 

Od połowy sierpnia z Afganistanu ewakuowani są cudzoziemncy i część obywateli tego kraju, po tym jak władzę przejęli talibowie. Ewakuacja do Polski odbywała się samolotami wojskowymi z Kabulu do Uzbekistanu, a stamtąd dalej samolotami PLL LOT do kraju. Wśród ponad 900 ewakuowanych Afgańczyków znalazło się około 300 kobiet i 300 dzieci. 

– Wykonano 44 loty i przewieziono ponad 1100 osób z czego 937 to obywatele Afganistanu, którzy w ciągu ostatnich 20 lat współpracowali z Polską. Te osoby wraz z rodzinami otrzymały możliwość ewakuacji – poinfomował na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile dokładnie osób ewakuowanych z Afganistanu trafiło w okolice Bełchatowa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy