Reklama

Absolutny rekord zarażeń koronawirusem w powiecie bełchatowskim. Skąd taki nagły przyrost?

Opublikowano:
Autor:

Absolutny rekord zarażeń koronawirusem w powiecie bełchatowskim. Skąd taki nagły przyrost?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie padł rekord zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Jak poinformowało dziś biuro prasowe wojewody łódzkiego, w samym powiecie bełchatowskim odnotowano aż 60 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. W ostatnich dniach przybyło też kilkaset osób objętych kwarantanną. Z czego to wynika?

Od marca, czyli od początków epidemii w Polsce, w powiecie bełchatowskim nie odnotowywano zbyt wielu zachorowań. Do 20 września w statystykach widniało 340 przypadków zarażeń – średnio 1,7 na dobę. Jednak w poniedziałek, 21 września sytuacja nieco się zmieniła, w ciągu 24 godzin pozytywny wynik testu otrzymało 60 pacjentów.

Trzeba zauważyć, że w ciągu ostatnich dni w powiecie bełchatowskim znacząco przybyło też osób objętych kwarantanną. W raporcie z 16 września wskazywano, że na izolacji przebywają 74 osoby. Dzień później ta liczba zwiększyła się do 204 – stan na 20 września wynosił już 484.

Skoki w statystykach zbiegają się czasowo z pojawieniem się kilku nowych ognisk w Bełchatowie – mowa o dwóch szkołach podstawowych, jednym liceum, placówce MOPS-u oraz DPS-ie. To właśnie z DPS-em związany jest wzrost zarażeń koronawirusem.

- Dzisiejszy wzrost zakażeń w województwie łódzkim jest związany z ogniskiem koronawirusa w bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej. Zakażonych jest tam 55 pensjonariuszy oraz 6 osób z personelu. 42 osoby są objęte kwarantanną, w tym 29 pensjonariuszy oraz 13 osób z personelu - informuje biuro prasowe wojewody łódzkiego.

Należy jeszcze zaznaczyć, że w statystykach widnieją pacjenci po testach przesiewowych - oznacza to, że mówimy o zakażeniu koronawirusem, niekoniecznie zachorowaniu na Covid-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE