Reklama

5000 + dla strażaków. Rządowy program "sypnie" kasą dla jednostek OSP

Opublikowano:
Autor:

5000 + dla strażaków. Rządowy program "sypnie" kasą dla jednostek OSP - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Andrzej Duda z końcem lipca podpisał nowelizację ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Od teraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł na rozmaite przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społecznym czy edukacyjnym.

Zmiany w ustawie polegają na dodaniu Ochotniczym Strażom Pożarnym nowych zadań. Poza akcjami ratowniczo-gaśniczymi druhowie będą mogli organizować także wydarzenia mające na celu krzewieniu sportu oraz kultury fizycznej, edukowanie i szerzenie wiedzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru.

Co szalenie istotne, te zadania będą teraz finansowane z budżetu państwa, w którym zabezpieczono pokaźną sumę. W sumie do strażaków ma trafić 82 mln zł! O dofinansowanie z MSWiA w kwocie 5 tys. zł na jedną siedzibę będzie można wnioskować za pośrednictwem komendantów wojewódzkich PSP. Niezbędna będzie też opinia komendanta powiatowego lub miejskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE