Reklama

5 filarów dla powiatu, czyli jakie pomysły na region mają kandydaci PLUSa [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

5 filarów dla powiatu, czyli jakie pomysły  na region mają kandydaci PLUSa [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po pięciu filarach PLUSa dla miasta Bełchatowa, teraz przyszedł czas na program wyborczy dla powiatu bełchatowskiego. Kandydaci do Rady Powiatu przedstawili swoje pomysły na region na najbliższe lata.

- Kandydujemy do rady Powiatu, bo chcemy w perspektywie nowej, 5-letniej kadencji przyczynić się do stworzenia i zorganizowania sprawnego zarządu powiatu, aby nie powielić błędów, które popełnione zostały w mijającej kadencji. Ten nieład organizacyjny, to wszystko co się wydarzyło plus atmosfera jaka panowała wokół organów powiatu nie sprzyjały pracy. Mam nadzieję, że radni Plusa dają poczucie zorganizowania, kompetencji, a jednocześnie stabilizacji dla pracy – mówił otwierając spotkanie Marek Chrzanowski, były prezydent, a obecnie powiatowy radny

Pierwszy z filarów to gospodarka. Zdaniem kandydatów PLUSa nadchodząca kadencja, to między innymi czas na zbudowanie bełchatowskiego klastra energii, który miałby być przedsięwzięciem gromadzącym przedsiębiorców, osoby prawne, ale i prywatnych wytwórców energii w sektorze energetyki odnawialnej.

Drugim filarem działalności powiatu winna być edukacja, ta uszyta na miarę XXI wieku, a przede wszystkim dostosowana do ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy i preferencji uczniów. W tym zakresie powiat stawia przede wszystkim na szkoły branżowe.

Trzecim filarem PLUSa jest ekologia i zielona moc. W tym zakresie kandydaci zaproponowali, by poza oczywistą kontynuacją programów, które już od kilku lat sprawdzają się w regionie rozszerzyć działania proekologiczne o wsparcie dla organizacji i podmiotów, które działają w duchu „eko”. W tym punkcie podkreślono również potrzebę rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu, między innymi tej łączącej Słok z kopania i elektrownią.

Kolejnym, czwartym filarem jest propozycja wsparcia i pomocy dla osób potrzebujących – PLUS chce podnieść standardy opieki i pracy w Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez powiat (DPS Bełchatów i DPS Zabłoty), a także udzielić jeszcze większego wsparcia rodzinom, które opierają się na działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ostatni filar dotyczy bezpieczeństwa. Jak podkreślają kandydaci, PLUS chce budować bezpieczny powiat w oparciu o powiatowy program drogowy, który zakładałby utworzenie spójnego harmonogramu prac remontowych na wszystkich drogach w obrębie powiatu w przeciągu 5-letniej kadencji, a nawet wybiegając poza ten czas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE