Reklama

300 złotych dla każdego ucznia. Zobacz kiedy i jak ubiegać się o rządowe pieniądze

Opublikowano:
Autor:

300 złotych dla każdego ucznia. Zobacz kiedy i jak ubiegać się o rządowe pieniądze  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 1 lipca rodzice będą mogli składać wnioski w ramach rządowego programu "Dobry start". To wypłata jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. W Bełchatowie w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 wstępnie mówi się o 7 tysiącach uczniów uprawnionych do wypłaty.

Zgodnie z rządowym założeniem przyznawanie i wypłata "Dobrego startu" będą realizowane przez gminy, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej - przez powiaty. Oznacza to, że rodzice bełchatowskich uczniów, najprawdopodobniej będą obsługiwani,podobnie jak w przypadku programu 500+, przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Niezależnie od tego, 1 lipca rusza intranetowa rejestracja wniosków (za pośrednictwem portalu Emp@tia), miesiąc później dokument, jak podkreślają urzędnicy, bardzo prosty do uzupełnienia, będzie można złożyć w urzędzie w tradycyjnej, papierowej formie. Ważne, by mieć świadomość, że każdy kto 300 zł otrzymać chce, musi o to zawnioskować, program nie działa "z automatu". Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.

Dla kogo pieniądze? Minister rodziny, pracy i polityki - Elżbieta Rafalska poinformowała 11 czerwca na oficjalnej konferencji prasowej, że wypłata jednorazowego świadczenia przysługuje wszystkim uczniom do 20 roku życia. W przypadku uczących się osób niepełnosprawnych pieniądze na wyprawkę będą wypłacane do 24 roku życia. W skali kraju na program przeznaczono 1 mld 400 mln zł.

– Ministrowie oraz wiceministrowie w ośmiu województwach będą mieli swoje spotkania z kuratorami, dyrektorami szkół i pracownikami, którzy zajmują się wypłatom tych świadczeń. Bardzo nam zależy, aby tę informację rodzice mieli jak najwcześniej – oświadczyła Elżbieta Rafalska w radiowych „Sygnałach dnia”.

Minister Rafalska zaznaczyła również, że rodzice, których wnioski złożone w lipcu i sierpniu zostały pozytywnie rozpatrzone mogą liczyć na wypłatę świadczeń do końca września tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE