Reklama

26 osób z personelu odsuniętych od pracy z powodu pacjentki z koronawirusem. Szpital wydał oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

26 osób z personelu odsuniętych od pracy z powodu pacjentki z koronawirusem. Szpital wydał oświadczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrekcja bełchatowskiego szpitala wydała oświadczenie w sprawie pacjentki, której badanie potwierdziło, że jest zarażona SARS-COV2. Podczas przyjęcia na SOR, kobieta nie przyznała się, że miała kontakt z osobą przebywającą w ostatnim czasie za granicą. Dlatego, jak tłumaczy dyrektor szpitala, początkowo nie została odizolowana. Aż 26 osób z personelu, które miały kontakt z pacjentką, zostały odsunięte od pracy w placówce. Zdezynfekowano też cały sprzęt i pomieszczenia. Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia dyrekcji szpitala.

Szanowni Państwo.

Zdecydowanie zaprzeczamy, iż Szpital objęty jest kwarantanną i nie będzie udzielał pilnych świadczeń zdrowotnych. Zaprzeczamy również pojawiającym się w mediach informacjom, iż pacjentka zarażona COVID-19 samodzielnie poruszała się po oddziałach szpitalnych.

Kobieta ta, zgłosiła się na SOR 18.03.2020r. około godziny 20-tej, została przyjęta w ramach NPL następnie SOR-u, gdzie wykonano jej szereg badań. Badanie RTG
potwierdziło zapalenie płuc, po czym pacjentkę odizolowano i została skierowana na oddział obserwacyjno-zakaźny w bełchatowskim szpitalu. Wykonano jej również testy na COVID-19.

Z powodu ostrej niewydolności oddechowej pacjentkę zaintubowano i w piątek rano przewieziono do szpitala w Zgierzu. Wszystkie osoby (26) mające kontakt z pacjentką zostały odsunięte od pracy w szpitalu a cały sprzęt i pomieszczenia, w których przebywała pacjentka zostały zdezynfekowane zgodnie z procedurami.

Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że gdyby pacjentka w czasie przyjęcia na SOR poinformowała personel,że miała kontakt z osobą, która w ostatnim czasie przebywała za granicą, moglibyśmy odpowiednie procedury wdrożyć od samego początku. Tym samym nie miałaby kontaktu z personelem , który został narażony na zakażenie.

Apelujemy do pacjentów o rozsądek i nie ukrywanie faktu kontaktu z potencjalną osobą zakażoną.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie

Andrzej Kowalski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE