Reklama

Żółto-czarni z powołaniami na inaugurację Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

Opublikowano:
Autor:

Żółto-czarni z powołaniami na inaugurację Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Już dziś reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn rozegra swój pierwszy mecz w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów 2019. Rywalami Biało-Czerwonych będą Australijczycy, przeciwko którym może wystąpić trzech zawodników PGE Skry Bełchatów.

Powołania od Vitala Heynena na turniej w Katowicach (3 maja - 2 czerwca) otrzymali rozgrywający Grzegorz Łomacz, środkowy Jakub Kochanowski i przyjmujący Artur Szalpuk. Pierwszy z nich o miejsce w składzie będzie rywalizował z Fabianem Drzyzgą, a drugi z Mateuszem Bieńkiem i Piotrem Nowakowskim.

Najtrudniej o miejsce w wyjściowym zestawieniu będzie miał lewoskrzydłowy bełchatowian, który ma aż czterech konkurentów do gry. Są to Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Michał Kubiak i Aleksander Śliwka.

Na swoją szansę od selekcjonera będzie musiał poczekać Karol Kłos, który wrócił do kadry narodowej po rocznej absencji. Poza składem na pierwszy weekend SLN 2019 znalazł się również Bartosz Bednorz.

Przypominamy, że pojedynek Polaków z Australijczykami rozpocznie się o godzinie 20:30. Dwa kolejne, w których naszymi rywalami będą Amerykanie (sobota) i Brazylijczycy (niedziela), zaplanowano na 17:30.

Tradycyjnie już bezpośrednie transmisje ze spotkań Siatkarskiej Ligi Narodów będzie można można znaleźć na sportowych antenach Telewizji Polsat.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Katowicach
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Dawid Konarski
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE